Отаману вільного козацтва присвячується

терещенкоУ малій залі Смілянського міського Будинку культури аншлаг. Проект «Сміла Incognita» об’єднав смілян та гостей міста навколо постаті Якова Водяного – організатора Вільного козацтва на Смілянщині, черкаського повітового полковника, повстанського отамана Холодного яру, який народився у Смілі 20 жовтня 1886 року. Його вшануванню присвячено культурно-просвітницький захід «Яків Водяний. Повернення з небуття».

коваль мельникАвторами проєкту є комунальне підприємство «Медіа-центр»: телестудія «Тясмин», радіо-FM «Тясмин» (106,4), газета «Сміла», громадська організація «Територія Гідності».

Про історію життя Якова Водяного та його епоху розповіли керівник ГО «Територія Гідності» Анатолій Терещенко,  керівник народного аматорського театру «Перевесло» МБК Любов Терещенко, заступник директора КП «Медіа-центр» Юлія Харченко. Представив свої дослідження президент історичного клубу «Холодний Яр», автор багатьох книг про Черкащину Роман Коваль.

Онучки ВОдяногоСпогадами про свого знаменитого дідуся Якова Михайловича Водяного поділилися його внучки Світлана і Тетяна, які відгукнулися на запрошення і приїхали до нас з Вінниці та Черкас.

Присягали берегти пам’ять та традиції учасники козацького рою імені Якова Водяного школи №15.

Учасники зустрічі провели паралелі між подіями сторічної давнини та теперішньою війною. Нинішнє покоління захисників України представляли керівник ГО  «Спілка ветеранів та інвалідів АТО Смілянщини» Сергій Водяний та  доброволець батальйону «Азов», видавець, автор книги «Жадання фронту» Марко Мельник.

Пісенною окрасою став виступ народного ансамблю козацької пісні «Заграва» (керівник Олена Пітенко) та студентки Анни Корнійчук. Бардівську пісню «Батько Водяний» представили керівник центру національно-патріотичного виховання БДЮТ Віктор Шевчук та Андрій Скляренко та керівник центру національно-патріотичного виховання БДЮТ Віктор Шевчук.

Народний аматорський театр «Перевесло» під керівництвом Любові Терещенко інсценізував уривок п’єси Якова Водяного «Право Сваволі». Ролі виконали Олег Довгий, Олена Демченко та учасниця театральної студії «Міраж» БДЮТ Марія Селезень.

Приємною несподіванкою стала участь у заході берегині Холодного Яру Лесі Островської та заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації Віктора Карпенка, які теж є смілянами. Враженнями та думками поділилися Віктор Пересунько, Валентина Осінська, Станіслав Голубець та інші.

Окрім усього, Роман Коваль презентував свою книгу «Скажеш батькам, що був чесний». Була нагода перегорнути сторінки цього та інших авторів, зокрема, ті, які побачили світ у видавництві Марка Мельника, а також переглянути відеосюжети, створені ТРС «Тясмин».

на провулкуАвтори проєкту щиро вдячні всім, хто підтримує ініціативу громадських активістів та журналістів і своєю безпосередньою участю та небайдужістю, допомагає реалізувати у Смілі  новий патріотичний проєкт «Сміла іncognita». Його складовою також є низка інших заходів. Так, напередодні на території Північного вокзалу станції імені Тараса Шевченка, під віковим козацьким дубом імені Якова Водяного, відбулося імпровізоване віче, а також встановили інформаційну дошку із життєписом Якова Водяного та описом дуба – ботанічної пам’ятки природи. Виступили автори проєкту. Відрадно, що віче привернуло увагу різних поколінь смілян.

Цього дня також на провулку імені Якова Водяного встановлено таблички з його назвою. Зокрема, при вході  у Шевченківську дистанцію сигналізації та зв’язку, на ринку, на кількох приватних домоволодіннях.

Від імені організаторів дякуємо за активну допомогу Ігорю Гарніцькому, Олегу Петренку та Михайлу Скоромному. 

Меценатом проєкту став Вадим Решетняк. Проєкт «Сміла іncognita» започаткований цьогоріч у вересні, реалізується покроково.

ГАЗЕТА “СМІЛА” від 23 жовтня

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.