Огляд погодних умов вересня на Смілянщині та прогноз погоди на 1 декаду жовтня

погодаЗа даними метеостанції Сміла в поточному році вересень на Смілянщині видався теплим та надмірно дощовим. Для нього були характерні чергування потужних хвиль тепла із нетривалими похолоданнями та рясні дощі, що спостерігались впродовж 2 діб. Впродовж періоду 1-7.09 середньодобові температури повітря становили 20-24 º, що на 4-8 º вище норми, 25-30.09 температурний фон переважно був нижчий норми на 1-5 º. Сильні дощі спостерігалися  9.09-випало 34 мм – 89% від місячної норми та  11.09 – випало 37 мм – 97% від місячної норми. Середня місячна температура повітря у вересні виявилася на 2° вищою за норму і становила +16,5°. Загальна кількість опадів у вересні становила 38 мм – 287% від місячної норми. Максимальна температура повітря на початку місяця упродовж 3 днів  перевищувала +30° і в найтепліший день сягала 32°.Мінімальна температура повітря у найпрохолоднішу ніч  наприкінці місяця знижувалася до 2° тепла, на висоті 2 см над поверхнею грунту – до 0º.

23 вересня  відбулася різка зміна погодних умов: встановилась по-осінньому холодна, волога погода. Зміна погоди супроводжувалась посиленим вітром до 14м/с. За рахунок різкого похолодання, 23 вересня на Смілянщині відбувся стійкий перехід середньодобової температури повітря через межу +15° у бік зниження, а з ним завершилось метеорологічне літо.

Періодичні дощі сприяли поповненню вологозапасів грунту та утриманню їх на  рівні достатніх значень. Тобто, умови для проростання зерна озимих культур в районі зберігаються на рідкість сприятливі.

Радіаційний фон у Смілі  становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Консультація погодних умов на першу декаду жовтня 2018 року

За попереднім прогнозом синоптиків, упродовж першої декади жовтня на Смілянщині очікується нестійкий характер погоди. На початку та наприкінці періоду  атмосферні фронти зумовлять дощі. Температурний фон в межах норми. Зниження температури повітря та заморозки до 0…-4° в нічні  години очікуються  всередині  декади.

 

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *