Огляд погодних умов третьої декади березня 2019 р. на Смілянщині та прогноз погоди

Перший весняний місяць прямує до завершення, однак наростання весняного тепла не відбувається. В останні дні, навпаки, температурний фон знизився практично до кліматичної норми на цей час. Вдень періодично із-за хмар виглядає сонце, що додає градусів тепла, проте ночі ще холодні з невеликими температурними «мінусами».

Наприкінці березня Смілянщина пірнула в зиму. Сніг, мокрий сніг з дощем були 27 березня візитною карткою нашого краю. На дорогах і тротуарах спостерігалась сніжно-водяна «каша». Всього за 27 та ніч 28 березня випало 4,1мм опадів (28% декадної норми).

В цьому році, через чергування «хвиль» тепла і холоду, розвиток весняних процесів проходить повільно. Так і в останні 2 дні надходження холодного повітря зумовило зниження температури. Вдень повітря прогрівалось лише до 2-6° тепла, а в останні 2 ночі температура знижувалась до 1-3° морозу. 

У найтепліший день 23.03 максимальна температура повітря підвищувалась до +12°, поверхня грунту 25.03 прогрівалась до +20°. У найхолоднішу ніч 25.03 мінімальна температура повітря знижувалась до -4°, поверхня грунту охолоджувалася до -5°, а на 2см над поверхнею грунту знижувалась до -6°.

За прогнозом синоптиків: у вихідні дні на погоду Смілянщини впливатиме тепла частина циклону, який рухається із Північній Атлантики на центральну Росію. Тому температурний фон значно підвищиться. Осередки хмар, які періодично з’являтимуться на небі, не принесуть суттєвих дощів. Несильний західний вітер не псуватиме погодного комфорту.30 березня нас очікує: мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер західний 7-12 м/с. Температура вночі 2º морозу – 3ºтепла, вдень 8-13º тепла.

Радіаційний фон у Смілі становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *