Огляд погодних умов другої декади грудня на Смілянщині та прогноз погоди

У метеостанції Сміли повідомляють, погода другої декади грудня була мінливою, з частими невеликими опадами у вигляді дощу, снігу та мокрого снігу, різкими коливаннями температури повітря як в бік підвищення, так і в бік зниження. Так початок декади (перші 2 дні) та останній день.
декади були з позитивною середньодобовою температурою повітря, вищою за норму на 3-6°, решта часу (13-17.10) – з від’ємною, на 1-5° нижче норми. Середня декадна температура повітря, в порівнянні з попередньою декадою майже не змінилась, і становила -2,7°, що відповідає нормі. Максимальна температура повітря підвищувалась до +7°.Мінімальна температура повітря знижувалась до -12°. Загальна кількість опадів за декаду становила 10 мм – 53 % декадної норми.
Відлига 11-12.12 призвела до сходу снігового покриву, відтавання грунту та підвищення температури грунту на глибині залягання вузла кущіння озимих до +1+2°.Промерзання грунту та утворення снігового покриву відбулось 13.12. На останній день декади глибина промерзання грунту становила 12 см, відтавання– 1 см. За даними снігозйомки 20.12 поля з озимою пшеницею вкрито суцільним сніговим покривом із середньою висотою 2 см.
За прогнозом синоптиків, в 3-й декаді грудня погода на Смілянщині буде нестійкою, але переважатиме її зимовий характер. В перші 5 днів декади, внаслідок впливу західного антициклону, переважатиме морозна без опадів погода. Вночі температура опускатиметься до 6-8º морозу, вдень 0-2º морозу. В наступні 4 дні декади, коли погоду формуватиме теплий сектор циклону, переважатиме відлига (+1+6°) у супроводі невеликих опадів. В останні 2 дні декади в тиловій частині циклону, випаде сніг та похолодає вночі до 16-18º морозу, вдень до 3-5º морозу.
Радіаційний фон у Смілі становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *