Огляд погодних умов першої декади серпня на Смілянщині та прогноз погоди

За кліматом, в нашому краї перша половина серпня – жарке літо, друга – близька до передосіння, коли погода вже нестійка, але в цілому, ще досить тепла. Погоду місяця формують переважно західні антициклони, тому, тихо, сухо і сонячно. Але, іноді, атмосферні фронти циклонів зумовлюють інтенсивні зливи, шквали і град, поідомляють у метеостанції Сміли.

В цьому році упродовж першої декади серпня на Смілянщині спостерігалось коливання температурного фону від спекотної до помірно теплої погоди, грозові дощі випадали лише упродовж двох днів декади (2-3.08).Середня декадна температура повітря, в порівнянні з попередньою декадою не змінилась, і становила 22,4°, що на 2° вище кліматичної норми. Середня добова температура повітря в окремі дні становила 25-26°, що на 5-6° вище кліматичної норми. Максимальна температура повітря підвищувалась до 34°.Упродовж 5-ти днів максимальна температура повітря становила 30° і вище. Мінімальна температура повітря знижувалась до 9°.

Кількість опадів, які спостерігалися у вигляді невеликого та помірного дощу, за декаду становила 7 мм – 37 % кліматичної норми. Дефіцит опадів триває 5 декад поспіль.

Погодні умови декади, в цілому, сприяли завершенню жнив в господарствах району, однак, зумовлювали подальше пересихання грунту та передчасне завершення вегетації пізніх культур. Так, воскова стиглість у кукурудзи настала на 10 днів раніше, ніж у теплому та спекотному 2015 році. Високі температури повітря та грунту пригнічували рослини. За відсутності дощів утримується грунтова засуха. Посушливі умови дещо пом’якшували нічні та ранкові роси.

За прогнозом синоптиків 12 серпня, внаслідок переміщення холодного атмосферного фронту із заходу і затоку арктичного повітря, на Смілянщині очікується різка зміна погоди: пройдуть грозовi дощi, місцями сильні, в окремих районах град, пориви вiтру та шквали 16-21 м/с; денна температура знизиться на 10-15º.

У суботу (13 серпня) вночі також можливий місцями дощ, у неділю (14 серпня) – без опадів. Температура повітря на вихідних становитиме вночі 8-13º, вдень 19-25º.

Штормове попередження про різку зміну погодних умов

Внаслідок проходження холодного атмосферного фронту із заходу впродовж 12 серпня 2016 р. на Смілянщині очікується різка змiна погодних умов: пройдуть грозовi дощi, місцями сильні, в окремих районах град, пориви вiтру та шквали 15-22 м/с; температурний фон знизиться на 6º: вночі 13-15º, вдень 17-19º.

Радіаційний фон у Смілі становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *