Один день на місяць школярі навчатимуться захисту України

Предмет «Захист України» трансформують в один урок на місяць, але він буде тривати весь день. Про це повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий в інтерв’ю hromadske.ua, коментуючи майбутні зміни у викладанні дисципліни «Захист України», передає osvita.ua.

За його словами, нова освітня програма передбачає на цю дисципліну півтори години на тиждень, але вони будуть викладатись один раз на місяць, тобто 6 годин, протягом усього навчального дня.

У 2023 році уряд виділив фінансування на переоснащення кабінетів та навчання вчителів, яке має розпочатись найближчим часом. ьВивчатимуть предмет усі учні старшої школи – і дівчата, і хлопці.

Очікується, що загалом по країні функціонуватиме мережа з приблизно трьох тисяч навчальних центрів.

Дисципліна буде мати 6 модулів, серед яких домедична допомога, де є елементи тактичної медицини.

«Також там буде різноманітна інженерія, що передбачає, зокрема, навички управління безпілотними апаратами, радіозв’язок і різноманітні технології, пов’язані з військовим контекстом. А ще передбачили топографію і тактику: базові знання та навички», – анонсував Лісовий.

У Міносвіти сподіваються невдовзі презентувати нову освітню програму, щоб з нового навчального року викладати предмет по-новому.

Також планується, що протягом травня-червня буде здійснена закупівля необхідного обладнання.

Окрім того, «Захист України» викладатимуть педагоги, які займаються лише цією дисципліною і весь свій робочий час завантажені винятково цим предметом.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.