Очільник області про бізнес, освіта та переселенців в Черкаській області

ТабурецьОчільник області Ігор Табурець розповів про те, яка нині ситуація не Черкащині із релокацією бізнесу, посівною кампанією, освітою та переселенцями.

Релокація бізнесу з «гарячих» областей наразі триває. До нас уже переїхали 20 підприємств, ще 11 – у процесі. Зокрема, це підприємства торгівлі, деревообробної та легкої промисловості, харчової промисловості, а також із виробництва будівельних матеріалів. Наша військова адміністрація надає всю потрібну допомогу.

Щодо посівної, були перестороги на початку, як минатиме посівна, враховуючи війну. Але наші аграрії впорались із усіма викликами. Наразі засіяли уже 80% від плану. Нині триває посів технічних культур: цукрового буряку, соняшнику, сої. Картоплі вже висаджено 93% від наміченого, інших овочів – 81%.

Щодо освіти. Враховуючи безпекові питання, поки ми не можемо відновити звичну роботу всіх дитсадків по області. На сьогодні це вдалось зробити у 31 закладі. Водночас усі школи області й надалі працюють в онлайн-форматі, наближаються до завершення навчального року. Останній дзвоник цьогоріч відбудеться формально 27 травня. Окремим порядком дозволено проводити зустрічі випускників у форматі офлайн.

Щодо переселенців. На Черкащині останнім часом спостерігаємо тенденцію до зменшення кількості нових внутрішньо переміщених людей. Натепер в області майже 119 тис. нових жителів. Найбільше – в Черкаському районі. Практично всі вже мають статус ВПО. У нашій області нині є потенціал для додаткового розміщення переселенців: можемо ще прийняти 25-30 тис.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.