ОБОВ’ЯЗОК ГРОМАДЯНИНА – ЗАХИЩАТИ СВОЮ БАТЬКІВЩИНУ

Обов’язок захищати державу — один із наріжних каменів державного суверенітету та незалежності. У ст. 65 Конституції України зазначено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України.
Так, 20.01.2015 вступив у силу Указ Президента України № 15/2015 «Про часткову мобілізацію». Цим Указом, зокрема, визначено, що мобілізація у 2015 році проводитиметься у три черги протягом 210 діб з 20.01.15р. У зв’язку з подіями які відбуваються на Сході країни під мобілізацію потрапляють військовозобов’язані чоловіки віком від 25 до 60 років та жінки віком від 25 до 50 років. При цьому жінок будуть мобілізувати лише за потреби за кваліфікаційним рівнем.
Відповідно до статті 26 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни та посадові особи, винні у порушенні законів та інших нормативно-правових актів з питань мобілізації, несуть відповідальність згідно із законом.
Так, статтею 336 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність у разі ухилення від призову за мобілізацією. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
Ухилення від призову за мобілізацією в формі бездіяльності полягає в нез’явленні суб’єкта не обов’язково до призовної дільниці, а й безпосередньо до військової частини, військової установи, які зазначені у повістці або наказі військового комісара.
Крім того,ухилення від строкової військової служби має місце у випадку, коли особа, яка отримала повідомлення (повістку) про призов, не з’являється без поважних причин до призовного пункту в строки, вказані в повідомленні, або хоча і не отримала повідомлення, але знає про призов і не з’являється до призовного пункту впродовж місяця.
Відповідно до п. 4 ст. 15 Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» злочин виключається за наявності підтверджених документами поважних причин неприбуття своєчасно на призовну дільницю. Це: 1) перешкода стихійного характеру; 2) хвороба призовника; 3) інші обставини, які позбавляють його можливості прибути; 4) смерть або тяжка хвороба його близького родича, якими визнаються батьки, дружина (чоловік), діти, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки.
У зв’язку з вищенаведеним, закликаю усіх громадян, неухильно виконувати вимоги законодавства про військову службу та мобілізацію.

В.Литвин, стажист на посаді
прокурор Смілянської міжрайонної прокуратури

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.