Невакциновані українці, які перехворіли короанвірусом, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат

додакто діяЗ наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який дозволятиме упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах карантину (відповідно до особливостей постанови КМУ № 1236).

Сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі.

При цьому обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ – завантажити сертифікат не зможуть. Відповідні зміни були схвалені Урядом.

– На сьогодні понад 400 тисяч українців хворіють на COVID-19 і мають підтверджений лікарем діагноз. Для них запускають новий вид документу – цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Документ буде доступним для генерації та чинним протягом 90 днів. Отримати його можна за наявності підтвердженого і внесеного лікарем в електронну систему діагнозу COVID-19, – прокоментувала заступник Міністра з цифрового розвитку Марія Карчевич.

Разом з тим, українцям наголошують, усі, хто перехворів на коронавірусну хворобу, на 28-й день від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР/визначення антигену коронавірусу, можуть безпечно вакцинуватись

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *