«Неіснуючого батька» вказувати не будемо, – РАЦС

Сьогодні в ситуації, коли жінка народжує дитину та з певних причин не може записати відомості про батька, українське законодавство вимагає зробити юридичну фікцію. Тобто жінки, які народжують не в шлюбі та не мають чоловіка, який готовий визнати батьківство, змушені видумувати неіснуючу особу та вписувати у свідоцтво про народження дитини, інформує начальник Смілянського районного відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Черкаській області С.О.Олійник на сайті Смілянської РДА.
У Верховній Раді зареєстровано урядовий проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану щодо приведення їх у відповідність з європейськими стандартами (№4605), яким пропонується внести зміни до ст.135 СКУ : «При народженні дитини у матері, яка не перебуває в шлюбі, за відсутності заяви матері та батька або рішення суду запис про батька дитини в актовому записі про народження не провадиться». У пояснювальній записці до проекту така новація обґрунтовується врахуванням міжнародного досвіду (Грузії, Литві, Естонії). До переваг реєстрації з прочерком у графі «Батько» можна віднести відсутність необхідності отримувати додаткові документи на підтвердження статусу «Одинокої матері» (витягу з актового запису про народження). Однак, з етичної точки зору, відсутність запису про батька у свідоцтві про народження може спричинити психологічну травму для дитини та самої матері. Необхідно надати право матері вирішувати чи зазначати відомості про батька в актовому записі про народження дитини.
Зміни в законодавстві покликані зробити  життя населення максимально зручним та простим, а не створювати проблеми, базуючись на уявленнях середньовічного суспільства. Тому Мін’юст вимагає відміни вимоги щодо інформації у графі «батько» у свідоцтві про народження у випадку, якщо мати не перебуває у шлюбі, немає заяви матері й тата , або рішення суду щодо встановлення батьківства.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *