Названо ім’я переможця щорічної премії імені Тодося Осьмачки

Цьогоріч за здобуття літературної премії імені Тодося Осьмачки, встановленої Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України, державною адміністрацією та Ротмістрівською сільською радою, боролися кілька достойних кандидатів.

З 1 по 25 квітня проводилося громадське обговорення творів, поданих на конкурс. За результатами роботи комісії та обговорення премію за високохудожні твори (поетичні збірки, ліро-епічні, драматичні та прозові твори), в яких на архетипному рівні зображено український національний характер, осмислено історичну долю України та її народу, втілено ідею національно-державної незалежності, присудили лавреатові літературної премії Василя Симоненка – Леоніду Даценку.

Вручили премію 16 травня, у день народження Тодося Осьмачки, в селі Куцівка Ротмістрівської сільської територіальної громади, вже у традиційному складі: смілянський поет Анатолій Терещенко, голова Черкаського обласного відділення СПУ Валентина Коваленко, поет і громадський діяч Володимир Поліщук, гості зі Шполи, Кам’янки та Ротмістрівки.

Проводять урочисту подію у звичному місці – біля Будинку культури, де встановлено меморіальну дошку про те, що Куцівка є рідним селом письменника-патріота.

Переможцю вручили диплом та видано розпорядження про грошову винагороду, після чого гості та запрошені влаштували літературні читання, відвідали нещодавно створену музейну кімнату Осьмачки в Куцівській початковій школі Ротмістрівської сільської ради, а також місце батьківської хати письменника, на якому встановлено пам’ятний знак, та Храм Різдва Пресвятої Богородиці, зруйнований 1962 року, у рік смерті Осьмачки, та відреставрований у 2007 році.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.