Найбільший попит роботодавців спостерігається на водіїв, токарів та швачок

професіїПротягом  2019 року роботодавці Черкаської області проінформували обласну службу зайнятості про наявність 40600 вакансій, що на 1,8% більше, ніж у 2018 році.

За видами економічної діяльності:  27,9%  вакансій пропонується у сільському господарстві, 17,5% на підприємствах та установах переробної промисловості, 12,5% – в оптовій та роздрібній торгівлі, інформують в обласному центрі зайнятості.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається серед водіїв, трактористів, дорожніх робітників, робітників з обслуговування та експлуатації обладнання, токарів, операторів лінії. Серед кваліфікованих робітників з інструментом – на слюсарів-ремонтників, швачок, електрогазозварників, бетонярів, електромонтерів тощо.

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг. Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, рибальства найбільш затребувані рибалки, робітники на лісокультурних роботах, робітники з комплексного обслуговування, оператори, тваринники, плодоовочівники, лісоруби, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів,  агрономів, вчителів закладів загальної середньої освіти, економістів, а також сестер медичних.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники, укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 6,6 тис. грн. (на 1 січня 2019 року 5,8 тис.  грн.), у 83,9%  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

На одну вакансію в середньому в Черкаській області претендувало 40 безробітних (станом на 1 грудня 2018 року 34 особи).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у сільському, лісовому та рибному господарстві (253 особи), державному управлінні й обороні, обов’язковому соціальному страхуванні (113 осіб), а найменше в освіті (6 осіб).

Взагалі не було вакансій у добувній промисловості і розробленні кар’єрів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.