Надійна підтримка – запорука успіху та рекордів

Можна назвати небагато підприємств Сміли, які не байдужі до проблем міста. Особливо болючим є питання спортивного життя. Тому слід зазначити, що керівництво ТОВ «Сміла Енергоінвест», незважаючи на всі проблеми і постійні турботи, все ж відгукується на прохання, йде назустріч, підтримує молодих та перспективних смілян.

Наше місто пишається своїми спортсменами, які неодноразово здобували перемоги на змаганнях обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. З перемогою та тріумфом повернувся з чемпіонату Європи з пауерліфтингу Микола Бортник. На цих міжнародних змаганнях, що відбулися в Луцьку, він здобув дві золоті медалі та встановив новий рекорд Європи серед юніорів у становій тязі 285 кілограмів. Участь Миколи у чемпіонаті стала можливою завдяки небайдужості керівництва теплопостачальної організації міста. Саме керівництво ТОВ «Сміла Енергоінвест» повірило у перспективність молодого спортсмена і виступило спонсором, створивши передумови для здобуття титулу рекордсмена міжнародного рівня. З такої нагоди було проведено інтерв’ю з переможцем.

– Миколо, як давно займаєтесь пауерліфтингом? Що спонукало до цього? З чого починали шлях до чемпіонства?
– Пауерліфтингом займаюсь вже п’ять років – з першого курсу як почав навчатися у Черкаській академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Сам я з Вінничини, а на період навчання живу в Смілі. Тут живе мій брат, Сергій, який став моїм наставником та тренером у спорті. Спочатку я виступав на обласному рівні. Після перемоги в області поїхав на всеукраїнські змагання. Вони проходили у Луцьку 28 березня цього року. Там я виборов перше місце, взяв «абсолютку», тобто став абсолютним чемпіоном серед аматорів без екіпірувального спорядження. Є категорії, де використовується екіпіровка – спеціальні бинти, трико, жимові майки тощо. Це додає сили спортсмену, там і нормативи ваги вищі, відповідно піднімати треба більше кілограмів. Я виступав без екіпіровки. У березні виграв чемпіонат України – став срібним чемпіоном. Також встановив новий рекорд серед юніорів до 23 років – підняв 280 кілограмів в тязі. Далі виникло питання підготовки до чемпіонату Європи. Я розумів, що підготуватись фізично зможу, але де взяти кошти на подання заявки для участі, на організацію поїздки та проживання під час змагань? На чемпіонат України я їздив власним коштом, міжнародні ж змагання потребували дещо більших витрат. Так, як зараз живу у Смілі, то саме тут і вирішив шукати підтримки. Звернувся до керівництва ТОВ «Сміла Енергоінвест». Про «небайдуже» підприємство розповіли знайомі. Дізнався, що керівники цього організовували допомогу для спортивних залів в дитячих садках та школах і взагалі всіляко підтримує спортивну молодь у Смілі. Так, знайомий, який займається боротьбою, також брали участь в різноманітних чемпіонатах за підтримки ТОВ «Сміла Енергоінвест». Та і брат, також спортсмен, рекомендував звернутися до них. Я так і зробив, мені не відмовили, підтримали і я зміг взяти участь у чемпіонаті Європи, за що дуже вдячний. Із виділених коштів заплатив усі внески. Їх вистачило і для того, щоб забезпечити себе усім необхідним для достойної участі в міжнародних змаганнях у Луцьку.
Будь-якому спортсмену потрібна підтримка, особливо фінансова, якщо йде мова про міжнародний рівень змагань. Дуже вдячний керівництву ТОВ «Сміла Енергоінвест», яке підтримало мою ініціативу та надало необхідну допомогу. Я зі свого боку підтримую теплопостачальне підприємство та хочу співпрацювати й надалі. Вважаю, що надійна підтримка є запорукою успіхів та рекордів.

– Поділіться секретом, як Вам вдалося перемогти на міжнародному рівні?
– Приїхало 190 учасників з 8 країн Європи. У моїй категорії виступило 15 спортсменів. Боротьба на чемпіонаті видалась досить важкою. У двох вправах – жимі лежачи та присіданні програвав спортсмену з Грузії. Третя вправа, станова тяга, стала вирішальною і саме її результат допоміг отримати здобути золоту медаль. Я підняв на 55 кг більше за грузина, в підсумку мав 655 кг і виграв з розривом у 15 кг. Він дуже засмутився, бо перемога була майже «в кишені». Він цього не очікував, як, власне, і я сам.
Мене морально підтримував брат Сергій – він мій тренер та наставник. Це дуже допомагало. Сам він захопив мене пристрастю до спорту. Сергій тренується вже більше десяти років, а мені завжди додавало стимулу бажання стати кращим та сильнішим. Та і повага до людей підприємства ТОВ «Сміла Енергоінвест», які відгукнулись на моє прохання, повірили в мене та в перемогу додавала неабиякої сили.

– З чемпіонату Ви привезли дві золоті медалі. За що отримали другу?
– Разом з чемпіонатом відбувалися змагання окремо на жим лежачи та станову тягу. Ці вправи входили і до програми чемпіонату Європи, їх результати сумарно складалися і визначався переможець. Разом з заявкою на чемпіонат я подав заявку і на змагання з станової тяги. В цій вправі штангу піднімають з підлоги та тримають на витягнутих руках якомога довше. Із трьох вправ саме ця мені вдається найкраще. На чемпіонаті я підняв у становій тязі – 285 кг. А на змаганнях із цієї вправи наступного дня безпосередньої участі вже не брав. Мені зарахували результат 285 кг – ніхто з учасників побити його не зміг, а федерація, що організовувала змагання з станової тяги визнала його найкращим. Щоправда одразу після змагань вимагали пройти допінг-контроль та інші перевірки, які засвідчили, що я не порушив жодних правил. Так я встановив новий рекорд Європи у становій тязі серед юніорів, який до цього був 282,5 кг.

– Які подальші плани на спортивне майбутнє?
– Думаю, настав час переходити в наступну федерацію з пауерліфтингу. Їх, як і у багатьох видах спорту, багато, але вони відрізняються за рівнем учасників. Зараз виступаю у складі федерації пауерліфтингу України (WPAU), тепер переходитиму в національну федерацію пауерліфтингу (IPF). Там, як кажуть, спортивна еліта і учасники досить досвідчені. Дивився їх результати, думаю, боротися за перші місця можна. А поки що на часі підготовка до наступних змагань Європи. Впевнений, що за надійноїпідтримкикерівництва ТОВ «Сміла Енергоінвест» зможу показати найкращі результати, зокрема, восени в Іспанії на чемпіонаті Європи.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *