Надання консультацій з питань заповнення таблиць звітів про нарахування єдиного внеску

Відповідно до ст. 12, п. 3 ч. 1 ст. 13-1, ст. 20 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (із змінами) інформуємо, що консультації надають органи Пенсійного фонду України з питань ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, включаючи питання заповнення таблиць 5 – 9 додатка 4, всіх таблиць додатка 5, додатка 6 та додатка 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 14.04.2015 за № 435 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі Порядок), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.04.2015 № 460/26905. Консультації щодо заповнення інших таблиць звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надаються органами Державної фіскальної служби України – державними податковими інспекціями.

Щодо заповнення звіту «Додаток 4»

Відповідно до Порядку в таблиці 6 нарахування єдиного внеску застрахованим особам у розмірі, не меншому мінімального відображається з типом нарахування «13 – сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за звітний місяць (із заробітної плати / доходу)».

Щодо виправлення помилок та відображення інших коригувань

у звіті Додаток 4

Якщо помилка виявлена в щойно поданому звіті, але термін його здачі ще не минув (20 число місяця, наступного за звітним) то для її виправлення достатньо повторно сформувати та подати звіт додаток 4 вже з правильними відомостями. Чинним вважається останній поданий звіт.

Коли страхувальником самостійно виявлено недостовірні відомості в раніше поданій звітності після спливу терміну її подання, слід подати необхідні скасовуючи документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу та одночасно початкові документи з вірними відомостями на одну й ту саму застраховану особу.

Якщо потрібно повністю скасувати відомості по застрахованій особі в таблицях 5 та 7 додатку 4, необхідно надати зазначені таблиці з типом форми «Скасовуюча» з виявленими недостовірними відомостями про застраховану особу.

Якщо страхувальником не подавався Звіт за попередній звітний період (періоди), то у поточному звітному місяці не допускається відображення сум нарахованого єдиного внеску застрахованим особам за попередній звітний період (періоди). У такому випадку страхувальник зобов’язаний подати Звіт за поточний звітний період та у разі потреби окремо за попередній період (періоди).

Серед найпоширеніших частіше допускається помилка при заповненні таблиці 5 додатку 4, а саме: не зазначено застраховану особу, з якою було укладено або розірвано трудовий договір. Така помилка усувається шляхом подання після закінчення звітного періоду таблиці 5 додатку 4 за попередній період, у якому допущена помилка, зі статусом «Додаткова». Аналогічно проводиться виправлення помилки, допущеної в таблиці 7 додатку 4.

Усі інші реквізити заповнюються відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Зоя Шушаріна

головний спеціаліст відділу надходження,

прогнозування платежів та

обліку застрахованих осіб

управління ПФУ в м. Смілі та Смілянському районі

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.