На Смілянщині заборгованість із єдиного соціального внеску складає 18,5 мільйонів гривень

пенсіїПенсійний фонд акцентує, що від сплати страхових внесків залежить розмір майбутньої пенсії. Протягом наступних 10 років норма страхового стажу для визначення права на пенсію щороку збільшуватиметься на 12 місяців. У 2028 році право на призначення пенсії за віком матимуть особи за наявності страхового стажу не менше, ніж 35 років. Про це інформує головний спеціаліст відділу забезпечення наповнення бюджету Т. Лихолай.

Варто знати: якщо роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників, то періоди, за які не сплачені внески, не будуть зараховані під час обчислення страхового стажу найманого працівника, а заробіток не буде врахований для розрахунку розміру соціальних виплат.

За матеріалами Головного управління ДФС у Черкаській області по м. Смілі та Смілянському району заборгованість зі сплати єдиного внеску в області на 01.05.2019 становить 18,5 млн. грн, у тому числі 64 юридичні особи мають заборгованість 7,9 млн. грн, 1354 фізичних осіб-підприємців – 10,6 млн. грн. Найманим працівникам роботодавців-боржників через несплату єдиного внеску не враховано до страхового стажу від 1 місяця до 7 років роботи.

Найбільшими боржниками області є:
1. Смілянська філія ТОВ «Еліт» – 1,8 млн. грн. (не сплачено внески з липня 2014 року до сьогодні).
2. Комунальне житлово-виробниче підприємство «Наш дім» – 1,3 млн. грн.. (не сплачено внески з лютого 2011 року до сьогодні).
3. Державне підприємство «Приладобудівний завод «Райдуга» – 1,2 млн. грн.. (не сплачено внески з липня 2012 року до сьогодні).

Відповідно до чинного законодавства, заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску та страхових внесків не підлягає списанню та стягується з нарахуванням штрафних санкцій та пені.

Наймані працівники можуть самостійно контролювати сплату страхових внесків роботодавцем за допомогою Веб-порталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) та у разі виявлення порушення своїх страхових та трудових прав повідомляти контролюючі органи.

Додатково інформуємо, що на 01.05.2019 заборгованість зі сплати платежів, які адмініструє Пенсійний фонд України, мають 74 платника області на суму 7,3 млн. грн. (пільгові пенсії, штрафні санкції, пеня тощо).

Найбільші обсяги заборгованості з платежів до Пенсійного фонду в області обліковуються за платниками:

– Державне підприємство «Приладобудівний завод «Райдуга» – 2,7 млн. грн. (37% загальної суми заборгованості);
– Державне підприємство «Машинобудівний завод «Оризон» – 0,9 млн. грн. (12,3%);
– Державне підприємство фірма «Оризон-промжитлобуд»» – 0,3 млн. грн. (4,1%).

Пам’ятайте, що вчасно сплачені внески є запорукою соціальної захищеності.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *