На Смілянщині через голод загинули десятки кіз

157368794_485939875896756_204156701974467717_nУ селі Костянтинівка на Смілянщині чоловік морив голодом тварин. Вдома тримав понад сотню кіз. 40 особин загинули через відсутність їжі. Жили прямо в будинку господаря. Там же лежали трупи загиблих тварин. Про це повідомив для сайту “Про Все” Сергій Радченко.

Першими на сполох забили волонтери.

– Кози там помирають виключно від голоду, – розповідає зоозахисниця Юлія Данильченко. –  Мені зателефонував один чоловік і про все розповів. Одразу викликали поліцію. Трупи кіз лежать по всьому будинку. Власник не розуміє, що це його провина. 

Волонтери організували збір корму. Привезли кілька тюків сіна. Староста села про масову загибель тварин дізналась від поліції.

Загинуло 44 голови. Була створена комісія й ухвалили рішення про утилізацію трупів, зазначила Тетяна Чмут. 

Знищити загиблих тварин вирішили через підозру про можливе захворювання «сибіркою». Проте місцеве керівництво сумнівається в цьому діагнозі. Кажуть, явних ознак у тварин немає. Схиляються до того, що тварини гинули через брак їжі, інші через це ослаблені.

54-річний Леонід Ковтун, якому належать тварини, намагався самостійно лікувати хворих кіз. До хати забирав, аби не замерзли. Через нестачу грошей не має можливості їх годувати.

Сусіди Ковтуна вже скаржилися раніше до місцевого керівництва. Проте ті нічого вдіяти не могли. Найгірше людям доводиться влітку, коли від спеки сморід стає сильнішим. Декому довелося зводити високі паркани, аби кози не залазили на чужу територію й не знищували дерев.

Ковтун готовий віддати всіх тварин на утримання. Волонтери шукають, куди їх можна буде подіти.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *