На Смілянщині за позовом прокурора до бюджету стягнуто понад 100 тисяч гривень

Виявляючи факти порушень земельного законодавства в частині безоплатного користування ділянками чи за відсутності для цього правових підстав, прокурори звертаються до суду щодо стягнення належних державі коштів та повернення незаконно використовуваної землі.

Особливо актуальним для держави в умовах воєнного стану є наповнення місцевих бюджетів, значну частину яких складають надходження від використання земель комунальної власності.

У разі добровільного невиконання боржниками покладених на них зобов’язань, законодавчо встановлено механізм відшкодування інфляційних втрат та штрафних санкцій.

Так, ще у 2016 році за позовом прокурора судом стягнуто з громадянина понад 500 тис. грн відшкодування шкоди, завданої використанням ним без правовстановлюючих документів земельної ділянки площею понад 2 га в с.Балаклея, що на Смілянщині.

Через невиконання покладених фінансових зобов’язань, бюджет місцевої територіальної громади не отримав очікувані надходження, тож, минулого року прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з порушника 132 тис. грн інфляційних втрат та штрафних санкцій.

У грудні 2022 року позов задоволено судом, повідомили в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.