На День Конституції буде найбільш спекотно

спекаПричиною спекотної погоди на Черкащині впродовж цього тижня стане високий теплий антициклон із центром над рф.

ПІК СПЕКИ припаде на День Конституції 28 червня, коли після нічних 18-20°, вдень повітря ПРОГРІЄТЬСЯ аж до 33-35°.

Цікаво, що максимальна температура буде близькою до рекордної, при цьому спекотний рекорд 36,1° 28 червня, який утримується ще з 1954 року, тобто вже 68 років. Середня добова температура повітря на поточному тижні очікується 23-25º, що вище за кліматичну норму на 3-5°.

Проте, 30 червня прогнозується ПОСЛАБЛЕННЯ СПЕКИ. Атмосферні фронти із заходу проявлять себе короткочасними грозовими дощами, вдень в окремих районах області можливі град та шквали 15-20 м/с. Температура вночі 15-20°, вдень 24-29°.

Такі погодні умови зумовлять ШВИДКЕ ЗРОСТАННЯ показника горимості у лісах області до високого та надзвичайного, а також погіршенню якості атмосферного повітря.

Високі температури за відсутності дощів сприятимуть ПРИСКОРЕНОМУ розвитку всіх сільськогосподарських культур. Зокрема, у ранніх хлібів скорочуватимуться строки достигання зерна, тож до початку жнив необхідно бути готовими З ПОЧАТКУ ЛИПНЯ. Площі з грунтовою ЗАСУХОЮ розширяться і під ранніми хлібами охоплять всю територію нашої області. Особливо погіршаться умови для формування врожаю бульбо коренеплодів, зокрема картоплі.

ЗА ПОПЕРЕДНІМИ РОЗРАХУНКАМИ, липень 2022 розпочнеться сонячною, сухою погодою з температурою вночі 11-16º, вдень 26-31º.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.