На Черкащині утримається надзвичайна пожежна небезпека

До 18 вересня у лісах Черкаської і Кіровоградської областей переважатиме надзвичайна пожежна небезпека. Про це інформують у Центральному лісовому офісі.

Не зважаючи на те, що наступила календарна осінь, все ж погодні умови спостерігаються літні. Внаслідок тривалого бездощового періоду та підвищеного температурного фону, показник безпеки в лісах утримується на рівні надзвичайних значень.

За прогнозом синоптиків, Черкащина та Кіровоградщина і надалі залишається під впливом антициклону. Така погода продовжить пожежонебезпечний період і показник горимості продовжить зростати.

Лісівники вживають всіх превентивних заходів, щоб не допустити лиха. Працівники державної лісової охорони філій та пожежні бригади чергують цілодобово і посилено патрулюють лісові масиви.

Під час надзвичайної пожежної небезпеки громадянам заборонено:
🔸відвідування та вʼїзд до лісових масивів автотранспортними засобами;
🔸розведення багать у лісі та поблизу лісових насаджень;
🔸спалювати листя, стерню, та залишки сухої рослинності.

З приходом осені та початком осінньо-польових робіт питання спалення сухої трави і сміття загострюється. Громадяни продовжують “господарювати традиційними методами” не зважаючи на підтверджені факти шкоди природі від вогню. Щорічне спалювання листя чи сухої рослинності спричиняє виснаження грунту і, відповідно, зменшення врожайності.

Окрім того, часто такі пожежі стають неконтрольовані, особливо у вітряні дні, вони можуть переміщуватись на лісові масиви.

– Тільки дотримання правил пожежної безпеки та правильне поводження з вогнем допомагають недопустити лиха і зберегти ліси, – наголошують лісівники.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.