На Черкащині триває вакцинація дітей від поліомієліту

У відповідь на спалах поліомієліту 1 лютого 2022 року в Україні, зокрема і в Черкаській області, розпочалася форсована імунізація дітей віком від 6 місяців до 6 років, які були щеплені частково або не щеплені взагалі.

Проведення форсованої імунізації проти поліомієліту проводиться незалежно від планової вакцинації та не скасовує її. Сьогодні всі заклади в області мають необхідну кількість вакцини для проведення як форсованої, так і рутинної вакцинації в усіх вікових категоріях.

Нині форсована імунізація в Черкаській області виконана лише на 9%. В області лишається не щепленою від поліомієліту ще 1 581 дитина, зазначають в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Основною причиною не виконання щеплень є відмови батьків. Наразі з таким контингентом необхідно активно працювати не тільки медичним працівникам, а й представникам ОТГ, про що були повідомлені голови ОТГ, керівники закладів охорони здоров’я та Управління охорони здоров’я Черкаської ОВА.

Ліків від поліомієліту не існує. Перенесене захворювання призводить до таких тяжких наслідків, як інвалідизація та смерть. Захистити себе та своїх близьких можна єдиним способом – проведенням профілактичних щеплень. Для цього необхідно звернутися до педіатра або сімейного лікаря. Кожна дитина до 14 років має отримати шість доз вакцини проти поліомієліту, які формують імунний захист від поліомієліту до кінця життя.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.