На Черкащині – нові випадки отруєння грибами: у лікарню потрапили діти

У Черкаській області продовжують реєструватися випадки отруєнь дикорослими грибами. Із початку року в області зареєстровано 10 випадків отруєнь дикорослими грибами з 14 потерпілими, з них 8 дітей.

Цього тижня зареєстрували 2 нових випадки отруєнь дикорослими грибами дітей у Звенигородському та Черкаському районах, повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Чотирьохрічна дівчинка у селі В’язівок Звенигородського району, перебуваючи з батьками в гостях, вживала салат у складі якого були гриби – підвишні, що восени зібрали на подвір’ї біля оселі. Перші симптоми отруєння – нудота, блювота, біль у животі з’явилися вже наступного дня. Батьки дитини звернулись до Черкаської обласної дитячої лікарні, дівчинку шпиталізували у стані середньої важкості до приймально-діагностичного відділення медзакладу. Лікарі надали необхідну допомогу та пролікували дитину, 6 грудня дівчинку виписали зі стаціонару.

Також, отруївся грибами шестирічний хлопчик із села Тіньки Черкаського району, який 4 грудня вживав піцу з невідомими грибами, які бабуся купила на стихійному ринку біля автотраси. На сьогодні він перебуває на лікуванні в Черкаській обласній дитячій лікарні з діагнозом «отруєння грибами».

Із метою недопущення отруєнь дикорослими грибами Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб настійно радить:
– не давайте гриби дітям до 5-7 років, адже дитячий організм не в змозі переробляти хітин, що міститься в грибах;
– не збирайте та не вживайте в їжу незнайомі або сумнівні гриби;
– не куштуйте сирі гриби на смак;
– вдома ще раз перевірте зібрані гриби, всі сумнівні викиньте;
– вживання дикорослих грибів чи страв з них може бути небезпечним для здоров’я та навіть життя!

Бережіть власне здоров’я та здоров’я Ваших дітей.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.