На Черкащину прориваються дощі

дощНа Черкащині й загалом на більшій частині території України утримується тривала ґрунтова засуха, яка, за оцінками агрометеорологів, схожа на цей час на найбільш жорстку за останні 50 років.

За висновками науковців, надалі кількість тривалих засух зростатиме, інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У нашому регіоні верхні шари ґрунту абсолютно сухі. За таких надзвичайно складних погодних умов в області розпочалася осіння посівна кампанія, але 25 вересня закінчуються оптимальні строки для сівби озимини під врожай 2020 року.

Сівба у сухий ґрунт у вересні, як і в пізні строки сівби у жовтні — це ризиковані посіви, які можуть увійти в зиму або не зійшовши, або у фазі сходів. Дощовий кінець вересня покращить стан зволоження верхнього шару ґрунту, проте ґрунтова засуха припиниться лише місцями.

Антициклон поступово втрачає свої позиції. У суботу «бабине літо» досягне свого піку. Найближчої ночі чекаємо 9-14º, вдень 23-28º. Лише посилений вітер ознаменує майбутню зміну погоди.

Погіршення погоди очікується у неділю. Атмосферний фронт принесе у наш регіон дощі в супроводі гроз та посиленого вітру до небезпечних 15-20 м/с.Температура вночі 10-15º, вдень похолодає 15-20º.

Наступний тиждень очікується з періодичними дощами на фоні помірного тепла.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *