На Черкащині завод планує використовувати кісточки від вишень, як паливо

вишніЦього року на заводі замороженої продукції Tevitta, який розташований на Черкащині, хочуть спробувати використовувати кісточки від вишень, як паливо. Про це розповіла начальник відділу стандартизації заводу Валентина Гуліна сайту Kurkul.com.

За словами експертки, на заводі вишні проходять калібровку, щоб максимально ефективно видалити кісточку з вишні.

«Відтак середній і великий калібр надходить на кісточкові видувні машинки. Найменший калібр — заморожується на компотні суміші», — розповіла Валентина Гуліна.

Сортування вишень різного розміру потрібно для того, щоб мати можливість краще видалити кісточку. Машинки оснащені матрицями за розміром, якщо у більшу матрицю потрапить менша вишенька, то її розірве. І якщо навпаки, то не виб’ється кісточка і залишиться у вишеньці.

«Після видалення кісточки, вишенька без кісточки надходить на транспортер, а кісточки для очищення по шнековому транспортеру надходять на протирочну машину де відбувається відділення пюре від кісточок», — пояснює начальник відділу стандартизації.

Цього року на заводі хочуть спробувати використовувати кісточки від вишень, як паливо. Бо кісточка, це 10-12% від самої вишні, відповідно чим більший плід, тим більша кісточка.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.