На Черкащині запровадили «Програму відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»

Прокуратура Черкаської області долучається до впровадження сучасної програми відновного правосуддя для неповнолітніх, мета якої є максимально раннє виведення дітей із кримінального процесу.

З 2019 року в окремих регіонах держави, в тому числі на території Черкаської області, розпочато пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Його дія якого поширюється на неповнолітніх, що досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність.

Проектом передбачено комунікацію між неповнолітніми, підозрюваними у вчиненні злочину, та потерпілими, з метою забезпечення відшкодування заподіяної шкоди й швидкого виведення неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу. Також передбачається вживати заходи для їх соціалізації та запобігання вчиненню злочинів повторно.

Програмою скористатися можна буде лише, якщо неповнолітній вчинив злочин вперше, це порушення невеликої або середньої тяжкості, порушник визнав факту скоєння злочину, є потерпіла сторона (фізична або юридична особа, яким завдано шкоду), а також згода обох сторін на участь у Програмі.

Взаємодія сторін є добровільною і позапроцесуальною, за результатами укладення угоди про застосування Програми у сторін виникають виключно цивільні права та обов’язки.

Загалом, у цьому процесі задіяні органи прокуратури, поліції, пробації, центри з надання правової вторинної допомоги, центри соцслужб для сім’ї, дітей та молоді, центри соціально-психологічної реабілітації дітей, громадські організації і благодійні фонди, діяльність яких спрямована на розвиток особистості і ресоціалізації неповнолітніх, інформує пресслужба прокуратури Черкаської області.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.