На Черкащині – складна ситуація щодо отруєнь дикорослими грибами

отруєння грибамиВ Черкаській області залишається складною ситуація щодо отруєнь населення дикорослими грибами. З початку року зареєстровано 7 випадків отруєнь дикорослими грибами, внаслідок яких захворіло 9 осіб, у т.ч. одна дитина, а саме у м.Умань, Городищенському, Уманському, Звенигородському, Смілянському  районах.

Минулого року в області було зареєстровано 39 випадків з 62 постраждалими, з яких 8 дітей, 2 особи померли. Особливе занепокоєння викликають факти отруєнь після вживання населенням дикорослих грибів, придбаних на ринках області.        

Як інформують у Смілянському міськрайонному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, у місті Сміла отруєння дикорослими грибами з початку 2019р. не реєструвались.

В нашій країні виявлено 80 потенційно отруйних грибів, з них 10 видів — смертельно отруйних. Найчастіше нещасні випадки пов’язані із вживанням 20–25 видів. В плодових тілах цих грибів на всіх стадіях розвитку містяться отруйні речовини.

Майже всі тяжкі та смертельні випадки отруєння грибами є результатом однієї помилки—збирання та вживання в їжу блідої поганки замість схожих на неї їстівних грибів.  

Симптоми отруєння з’являються через тривалий час після вживання блідої поганки (6—48 годин). За цей час токсини мають можливість потрапити до головного мозку і викликати необоротні зміни. У зв’язку з цим медична допомога часто стає запізнілою і неефективною. Тому отруєння, викликані блідою поганкою, найбільш тяжкі і набагато частіше закінчуються смертю, ніж від отруєнь іншими видами грибів: летальність від неї може досягати до 90% серед постраждалих.

Збирати можна лише ті гриби, які людина дуже добре знає. Тим більше, що досі не існує надійних, швидких та простих способів визначення отруйності чи їстивності грибів.

Навіть якщо ви впевнені у якості і безпеці грибів, їх не рекомендовано вживати жінкам у період вагітності і грудного вигодовування, дітям до 12 років та людям літнього віку.

Перша допомога при отруєнні грибами:

  • найголовніше – терміново телефонуйте «103»;
  • якщо є можливість, промийте шлунок простою водою чи прийміть сорбенти (найменша ефективна доза активованого вугілля – 0,5 г/кг маси тіла);
  • до приїзду невідкладної допомоги дотримуйтесь постільного режиму і пийте багато рідини – води, підсоленої води або прохолодного чаю. Це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини;
  • категорично заборонено вживати алкоголь, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти – це може прискорити всмоктування токсинів;
  • ні в якому разі не займайтеся самолікуванням і не намагайтесяперечекати” – це може бути смертельно небезпечно;

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Якщо у вас немає переконливого власного досвіду, радимо – не збирайте та зовсім не споживайте дикорослих грибів!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.