На Черкащині рятувальники розпочали використовувати у роботі безпілотні літальні апарати

959Рятувальники Черкащини за допомогою нових технічних рішень активно вдосконалюють тактику попередження, виявлення та реагування на пожежі в природних екосистемах, інформують в управлінні ДСНС України в Черкаській області.

Менше ніж місяць тому, фахівці Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС під час рейдового моніторингу стану торфополів в районі, вперше залучили безпілотний літальний апарат – квадрокоптер. Завдяки цьому технічному пристрою вдалось за короткий термін вивчити усю місцевість навколо села Ірдинь, яка викликала занепокоєння і, навіть виявити непогашене багаття, що після себе залишили рибалки. Саме з таких безвідповідальних випадків, зазвичай і починаються загорання торфовищ, ліквідація яких вимагає значних технічних та матеріальних ресурсів.
Того разу, завдяки «погляду з висоти», пожежним своєчасно вдалось виявити та у подальшому оперативно відреагувати на небезпеку, і на початковій стадії ліквідувати небезпеку. Квадрокоптер, який за годину облетів увесь периметр торфових полів, дозволив рятувальникам переконатися у стабільній обстановці на інших ділянках  Ірдинських торфовищ.
4 жовтня, фахівці ДСНС спільно із працівниками відділу контролю за благоустроєм управління житлово – комунального господарства здійснили авіамоніторинг можливих місць загорання торфу в безпосередній близькості до міста Золотоноша.
Як відомо, пожежі в екосистемах і особливо торфовищ, якщо навіть не зважати на істотне погіршення екологічної обстановки на значній території, потребують залучення значних сил рятувальників і ресурсів. Оперативна ліквідація пожеж торфовищ можлива лише за умов своєчасного виявлення та оперативного реагування. В іншому випадку, пожежні сили приречені боротися із вогнем, в залежності від кількості осередків та загальної площі пожеж, днями і навіть тижнями.
Розгорнувши керівний та спостережний пункт на краю міста, рятувальники застосувавши безпілотний літальний апарат із відеокамерою, за кілька годин здійснили перевірку усієї території залягання покладів торфу, що розташовані поблизу міста Золотоноша. Треба зазначити, що за звичайних умов така перевірка вимагала б створення мобільних бригад та зайняла б щонайменше кілька днів.
Рятувальники все частіше ставлять собі на службу сучасні технічні можливості. Напрацьовуються нові тактичні схеми, по іншому складаються аналітичні прогнози та фактичні пропозиції реагування підрозділів. Усе це як показує час дозволяє більш ефективно використовувати наявні у служби порятунку техніку та ресурси.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.