На Черкащині розкидатимуть вакцину від сказу для диких тварин

вакцина проти сказуУ вересні цього року на Черкащині планується розпочати кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розповсюдження принад з вакциною з літаків.

Про це інформуютьв обласному управлінні Держпродспожив служби.

Такі заходи проводять відповідно до Плану протиепізоотичних заходів, для створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.

Розповсюдження принад з вакциною проводять повітряним методом над лісовими та польовими угіддями області, поза територіями населених пунктів та водойм.

Принада є безпечною для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна, Усередині принади знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Прохання до жителів та гостей області:

– при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому;
– застерегти дітей, що у разі виявлення принад з вакциною, гратись ними заборонено;
– не розламувати та не розбивати виявлені принади з вакциною.

Довідково: сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання, спільне для тварин та людей. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу як в Україні, так і в Черкаській області, вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *