В Черкаській області активізували роботи з підготовки до утилізації пестицидів

DSC0511Черкащина – перша серед областей України, де взялися за підготовку до утилізації пестицидів. Нині беруться за дослідження об’єктів та документацію. Наразі найбільші накопичення – у Єрках. На тутешнє сховище з робочим візитом днями завітав перший заступник очільника області Тарас Висоцький. На виїзній нараді з профільними структурами він окреслив першочергові завдання та дії щодо утилізації пестицидів.

На сьогодні, за даними Мінприроди, у 719 складах 15 областей України зберігається 8199,167 тонн непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин. Зокрема в 7 районах Черкаської області зберігається понад 282 тонни пестицидів. Більша частина з них – 240 тонн – захоронені в смт Єрки Катеринопільського району.

Сховище в Єрках – у незадовільному стані, оскільки частину його розгерметизували, аби провести утилізацію ще декілька років тому. ОДА направила до Мінприроди звернення на виділення коштів на утилізацію небезпечних речовин у межах обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки.

Після огляду місць накопичення непридатних пестицидів заступник очільника області Тарас Висоцький окреслив першочергові дії керівникам структур АПК, Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації. Зокрема рекомендував ініціювати відбір проб ґрунтів, повітря та підземних вод, максимально підготувати документацію.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

DSC0511 DSC0507

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *