Микола Липовий: «Хочу, щоб воїни-добровольці отримали допомогу»

14 березня Україна вшосте відзначатиме День українського добровольця. До цієї дати голова громадської організації «Смілянська спілка учасників бойових дій АТО» Микола Липовий намагається вирiшити питання про виділення матеріальної допомоги захисникам-добровольцям. На жаль, поки що цього зробити не вдається, тому пан Микола звернувся з листом до редакції:

«Смілянська спілка учасників бойових дій АТО звертається до вас з проханням допомогти вирішити нашу проблему. Наша організація налічує трохи більше 20 осіб воїнівдобровольців – мешканців нашого міста. Держава вшановує добровольців, завдяки яким Україна виборювала і виборює зараз свою свободу, захищаючи рідну землю. Навіть є відповідне державне свято – День добровольця. Але, на жаль, у Смілі від воїнів-добровольців відгородилися. У 2021 році я від імені нашої організації звернувся на сесії міської ради про створення відповідної програми, згідно з якою можна було б до Дня добровольця відзначати воїнівдобровольців АТО 2014-2015 років фінансовою підтримкою в розмірі двох прожиткових мінімумів. Депутати підтримали мою пропозицію і запевнили, що програма буде прийнята. Нібито був і початок. Міський голова урочисто вручив нагороди воїнам-смілянам, які брали участь у Дебальцевській операції. Програму ухвалили, були прописані кошти, але ніхто їх так і не отримав. Потім був 2022 рік, війна, я пішов на війну, був поранений, комісований. Повернувся до організаційних питань стосовно Програми підтримки нашої організації. Міський голова доручив це питання своєму заступникові Лисенку О.В. , який знаходить причини, щоб ці гроші добровольці не отримали, то треба нашій організації створити свій рахунок, то можна витрачати ці гроші тільки на статутну діяльність, куди нібито не входить виділення допомоги, то можна тільки живим, а сім’ям загиблих – ні. Довелося пройти купу структур, потратити час і здоров’я, а результату нема. За що такі, як Євген Войцехівський і Гайдамака, віддали свої життя? Я брати ці кошти не хочу, а хочу, щоб до Дня добровольця ці воїни-добровольці або їх сім’ї, отримали допомогу. Вони кров проливали, життя поклали за всіх нас.»

Бойовий шлях

Микола Липовий – учасник бойових дій АТО. Перше поранення він отримав під час оборони Майдану в Києві. У травні 2014 року пішов добровольцем захищати Україну. Пройшов бойове злагодження на полігоні у Дівичках, що під Києвом. Звільняв від російських окупантів у складі 51-ї бригади Луганщину і Донеччину, пройшов «зеленим коридором» смерті в Іловайську, був важко поранений, але вирвався з оточення і вижив. 24 лютого минулого року знову пішов добровольцем на фронт. Воював у складі 95-ї десантноштурмової бригади під Горлівкою і на Харківщині. Під час важких боїв в Ізюмському районі його заживо поховало під уламками двоповерхового котеджу. Отримав важку контузію, був без свідомості, але знову вижив і зумів дістатися своїх. Після лікування його списали, тобто визнали непридатним до військової служби. До речі, це вже втретє, адже списували його і 2015 року, і 2016-го… Зараз Микола Липовий вдома, у Смiлi, намагається допомагати учасникам бойових дій, побратимам.

Роз’яснення Смілянського управління праці та соціального захисту населення від Наталії Ярославцевої, очільниці відділу забезпечення соціальних гарантій статусних категорій громадян Смілянського управління праці та соціального захисту населення:

– Є рішення сесії про Програму підтримки ГО воїнів-добровольців. Ці кошти були прописані в Пояснювальній записці до Програми, щоб надати їх на статутну діяльність ГО – 150 тис грн. Липовому М.В. було надано копію рішення сесії і пояснювальної записки. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №156 про фінансову підтримку ГО чітко прописано, на що саме можна використовувати ці кошти. А Липовий хоче забрати ці кошти і роздати їх добровольцям. Такого не можна робити, бо це бюджетні кошти і за них треба звітуваРоз’яснення Смілянського управління праці та соціального захисту населення ти. І це йому пояснювали. Наші працівники з бухгалтерії допомогли Липовому М.В. відкрити рахунок в казначействі, пояснили, на що він може витратити ці кошти, що йому потрібно мати бухгалтера, щоб звітуватися. Статутна діяльність не передбачає надання матеріальної допомоги. Липовому М.В. запропонували отримувати кошти на матеріальну допомогу так, як їх отримують чорнобильці, воїни-інтернаціоналісти – через виконавчий комітет до Дня Чорнобильської трагедії, до Дня виведення військ з Афганістану. Але для цього повинні бути підтверджуючі документи, якщо військкомат їх надасть. Але як нам пояснили у військкоматі, що ці воїни доїхали до фронту і вже не добровольці, а учасники бойових дій. А Липовий М.В. хоче, щоб матеріальну допомогу надали саме добровольцям і членам сімей загиблих добровольців».

Так чи інакше, а справедливість, стосовно героїв-добровольців , віримо, буде відновлено.

Людмила СКОРОХОД

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.