МОН знову змінить формулу фінансування університетів

шкарлетМіністерство освіти і науки розробляє зміни до формули розподілу державних видатків для закладів вищої освіти, що була впроваджена на початку 2020 року.

Про це повідомив в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет під час засідання робочої групи з підготовки пропозицій щодо державного фінансування вишів, передає osvita.ua.

За його словами, формула не враховує певних важливих показників, які свідчать про результати діяльності університетів.

«Зокрема, не береться до уваги те, що ЗВО виконують і соціальну функцію, наприклад, щодо підтримки дітей-сиріт, студентів з тимчасово окупованих територій та ін. Окрім того, нормативно-правова база потребує вдосконалення. Робоча група має напрацювати необхідні зміни до формули. Розподіл видатків має бути справедливим», – підкреслив Шкарлет.

Як відомо, Міністерством освіти наприкінці 2019 року було змінено механізм фінансування закладів вищої освіти, ключовою метою якого є фінансування університетів не за кількістю набраних студентів, а за якістю освіти.

Починаючи з 2020 року університети отримували державні кошти в залежності від сімох показників, зокрема тих, які є результатами їхньої діяльності.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *