Молодь на роздоріжжі

Починаючи з 2001 року в Україні, після набрання чинності нового кримінального кодексу, в судах почали активно застосовувати стосовно неповнолітніх, які скоїли злочини, звільнення від відбування покарання з випробуванням. Кількість неповнолітніх, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції (КВІ) — установі, на яку покладено виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, — за останні роки збільшилась в декілька десятків разів. Як правило, це підлітки віком від 14 до 18 років, засуджені за вчинення злочинів середньої тяжкості та деяких тяжких злочинів (крадіжки, грабежі, вимагання, шахрайство, хуліганство тощо). Звільнення від відбування покарання з випробуванням (за прийнятою у світі термінологією пробація застосовується, якщо суд дійшов висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання. У такому випадку на нього покладається низка відповідних обов’язків, зокрема вік має попросити публічно або в іншій формі пробачення у потерпілого, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання, періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи тощо. У разі, коли засуджений протягом іспитового терміну не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки, він повністю звільняється від відбування покарання (ст. 74-78 КК Укр.).
Смілянський МРВ КВІ Державної пенітенціарної служби України співпрацюючи з Смілянським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках угоди про співпрацю, проводять Профілактичну роботу з неповнолітніми підобліковими та здійснюють ресоціалізацію.
Ресоціалізація неповнолітніх направлена на відновлення соціального статусу, набуття якостей, необхідних для успішної правослухняної поведінки та розв’язання проблем, поновлення або встановлення позитивних соціальних зв’язків, включення у навчальну й трудову діяльність.
Під час першої зустрічі інспектор КВІ, що буде суп¬роводжувати неповнолітнього, встановлює контакт з непов¬нолітнім та його батьками (опікунами), оснований на взаємній довірі та повазі, мотивувати їх співпрацю з КВІ та соціальними службами. Неповнолітньому та його батькам пояснюють їх права та обов’язки, умови взаємодії з інспекцією, можливості отримання послуг соціаль¬них служб.
Щомісяця проходять консультації з підлітками, які перебувають на обліку, та їх батьками щодо їх прав та обов’язків, а також участі неповнолітніх у просвітницько-профілактичних програмах з питань ВІЛ/СНІДу та ризикованої поведінки, недопущення насилля та інше. Організовуються та проводяться спортивно-розважальні заходи, такі як: тенісні турніри, настільні ігри, вікторини, екскурсії, перегляди корисного та пізнавального відео.
Зробивши належні висновки, за допомогою батьків, співробітників інспекції, вчителів, спеціалістів ЦСССДМ з гідністю відбувають випробувальний строк та звільняються від покарання.

Інспектор смілянського МРП
Смілянського МРВ КВІ
О.С. Тимошенко

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.