Молодь Черкащини – за мир, незалежність і єдину Україну.

DSCF6067Під таким гаслом 9 травня проходив традиційний відкритий турнір з вуличного баскетболу у міському парку культури та відпочинку, присвячений 70-ій річниці Перемоги над нацизмом у Європі.
Під час відкриття змагань спортсмени вшанували пам’ять загиблих воїнів на полях Другої світової війни хвилиною мовчання та традиційно заспівали гімн України.
Через фінансову скруту цього року на змагання не приїхали баскетболісти Золотоноші, Звенигородки та Кам’янки.
Натомість Сміла та Черкаси представили на турнір по шість команд відповідно. У центрі парку біля фонтану організаторами з Будинку дитячої та юнацької творчості були підготовлені два повнометражні баскетбольні майданчики, на яких і проводилися змагання у двох вікових групах: школярі і студенти та дорослі.
Якщо у старшій віковій всі призові місця вибороли черкащани, то у школярів відбулася ігрова інтрига: по 4 очки здобули дві смілянські команди і одна із Черкас, серед них і були розіграні головні нагороди у фіналі.
Сенсанцією турніру стала збірна смілянська команда 8-9-х класів, у складі якої грали учні школи №5 Олексій Димкевич, Влад Головченко, восьмикласники Ростислав Олійник (школа №12) та Данило Пірієв (школа №1), який тренується у складі збірної м.Черкас юнаків 2000 року народження.
У попередніх іграх ця команда під назкою «Grizly” змогла переграти своїх одноліток із Черкас – команду «Черкаські мавпи-2000», але програли смілянським старшокласникам. У фінальних же іграх навпаки, перегравши команду земляків, бронзових призерів «Smila city» поступилися «мавпенятам» і здобули срібні нагороди. Чемпіонами турніру серед школярів стали черкащани, у складі яких грав і восьмикласник Володимир Карпенко (школа №1). Він же став і срібним призером у особистому конкурсі серед школярів «Швидка десятка», де треба було якнайшвидше забити 9 штрафних кидків і 10-иій три очковий. Найшвидшим снайпером став одинадцятикласник Павло Малишев (школа №11).
Справжньою прикрасою турніру була команда діючих чемпіонів міста, смілянських старшокласниць «Трьоха». Дівчата показали, що вміють не гірше хлопців вправлятися з мячем і, хоча не здобули призових місць, змогли перемогти у двох іграх із п’ятьох та отримали за майстерність велику коробку цукерок від одного із спонсора турніру В.Ф. Крука.
Щира вдячність ще одному небайдужому до розвитку спорту у місті приватному підприємцю О.В.Демченку, який забезпечив всіх учасників турніру мінеральною водою.
Турнір завершився нагородженням кубком, грамотами і медалями під дружні оплески усіх учасників та глядачів, які із задоволенням спостерігали це спортивне дійство.