Міський голова Олексій Цибко провів дві зустрічі із медичними працівниками Сміли

101918670_1289932517878019_8862858852132064770_nМинулої п’ятниці міський голова Олексій Цибко провів дві зустрічі з керівниками медичних закладів міста.

Вранці, у малому залі Будинку рад, основною темою розмови було питання фінансування медичної галузі за рахунок міського бюджету, інформує Facebook-сторінка виконавчого комітету Смілянської міської ради.

Міський голова подякував медикам за самовіддану працю в умовах пандемії та наголосив, що одним із головних завдань влади є забезпечення жителів міста якісними медичними послугами, що надаються кваліфікованими спеціалістами.

За інформацією керівників, додаткова потреба у фінансуванні закладів охорони здоров’я міста до кінця року, складає 18,216 млн. грн. на виплату заробітної плати. Міністерство охорони здоров’я у порівнянні з минулим роком зменшило фінансування, припинивши надання субвенцій, що передбачено проведеною медичною реформою.

На даний час міськими закладами охорони здоров’я, внаслідок відсутності необхідного обладнання та з інших причин, не укладено достатньої кількості договорів з Національною службою здоров’я України про надання медичних послуг, що в свою чергу не дає можливості для забезпечення оплати праці медичних працівників.

Наразі, для додаткового надхоження коштів, медичними закладами подані на затвердження пакети тарифів на послуги, які не ввійшли за договорами, укладеними з НЗСУ.

За словами начальника відділу охорони здоров’я, в місті пільговими ліками пацієнтів забезпечують мережі аптек «Надія» та «Фармація».

В ході зустрічі, секретарем міської ради Віктором Федоренком було запрошено керівника аптеки «Надія» Юрія Бугайова. Він повідомив, що наразі припинено відпуск пільгових ліків пацієнтам у зв’язку з відсутністю фінансування. Керівник аптеки зазначив про готовність надання ліків при відновленні фінансування.
Міський голова Олексій Цибко запропонував надати постачальникам пільгових медикаментів гарантії оплати та просив відновити відпуск ліків з метою недопущення соціальної напруги та збереження здоров’я містян. Однак, вирішення питання оплати забезпечення пільговими ліками можливо тільки через рішення міської ради, а наразі роботу міської ради заблоковано.

У другій половині дня відбулася повторна зустріч з керівниками медичних закладів вже у приміщенні міської поліклініки. Міський голова Олексій Цибко разом зі своїм заступником Павлом Кондратенком за участю голови Федерації профспілок Черкаської області Петра Шевченка обговорили ситуацію стосовно виплати заробітної плати медичним працівникам та можливі шляхи вирішення проблеми.

Керівництво міста вважає, що основна причина невиплати заробітної плати працівникам полягає в тому, що медичні заклади не у повному обсязі уклали договори з НЗСУ, як передбачалось медичною реформою і не можуть забезпечити себе зарплатою. Щодо незадовільної реалізації медичної реформи у м.Сміла також є питання до керівника відділу охорони здоров’я Миколи Стуженка.

Керівник міської поліклініки Валентина Покотиленко проінформувала, що протягом 2,5 місяців карантину фактично не було прийому хворих, а профілактичні огляди розпочалися лише з 1 червня.

Міський голова наголосив, що незважаючи на наявність в міському бюджеті коштів, передбачених затвердженими програмами на підтримку медичних закладів, провести їх виплату без проведення сесії міської ради неможливо, що робить містян заручниками ситуації.

На завершення зустрічі міський голова Олексій Цибко повідомив про призначене ним на 11 червня продовження чергового засідання сесії міської ради, після голосування з усіх питань затвердженого порядку денного та закриття якого, скликається позачергове засідання міської ради. Серед інших питань, що потребують нагального вирішення, до порядку денного позачергової сесії включені питання щодо виділення коштів на утримання медичних закладів, оплату пільгових ліків та виплату заробітної плати працівникам комунальних медичних установ міста.

Міський голова Олексій Цибко і Голова федерації профспілок Черкащини Петро Шевченко, звертаються до депутатів міської ради щодо забезпечення кворуму для проведення сесії та вирішення питань життєдіяльності міста.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *