Мінцифра запустила проєкт для боротьби з пропагандою

Попит і цікавість до всього українського продовжує зростати. Однак російська музика досі звучить в навушниках українців. Артисти ЕНКО, серед яких Kalush Orchestra та Козак Сіромаха, за підтримки Мінцифри та Міністерства культури й інформаційної політики запускають проєкт «Музична мобілізація».

Його ціль — показати, що Україна має багато талановитих виконавців, а від всього російського необхідно відмовлятися, щоб не спонсорувати жорстоку і несправедливу війну.

Соціологічна група «Рейтинг» у серпні 2022 року провела опитування, щоб визначити, скільки українців продовжують слухати російську музику. Загалом майже 60% не слухали російську музику останнім часом або робили це значно рідше, ніж до повномасштабної війни.

Хоч українці і стали менше слухати російський контент, однак в топах все ще багато виконавців з країни агресора. По-перше, музика також діє як пропаганда і не залишається «поза політикою», по-друге, кожна прослухана пісня спонсорує війну в Україні.

У 2019 році російський музичний ринок сплатив 277,6 млн доларів податків. Їх вистачить, щоб профінансувати понад 5 тисяч солдатів російської армії на рік.

Щоб зупинити цей процес, потрібно зробити декілька простих дій:

  • перевірте свій Spotify, Apple Music, Youtube Music, соцмережі та відпишіться від російських виконавців;
  • видаліть всі російські пісні, якщо не зробили цього раніше;
  • обирайте українську музику — додавайте улюблені треки, альбоми, підписуйтесь на українських виконавців. Плейлисти з українськими піснями регулярно оновлюються.

Підтримайте музичну мобілізацію України!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.