Майже 1700 черкащанам поліцейські анулювали дозволи на зброю

здача зброїВ області за обліками дозвільної системи поліції власниками зареєстрованої у встановленому порядку зброї є близько 32 тисяч жителів. У них у володінні перебуває понад 41 тисяча її одиниць, інформує Сектор комунікації поліції Черкаської області.

За встановленими законодавством вимогами право придбання відповідної зброї мають особи, які досягли 18, 21 та 25 років, залежно від типу зброї. Разом з тим, власник повинен забезпечити її безумовну схоронність.

Пдрозділи дозвільної системи поліції мають право анулювати дозволи на придбання, зберігання та носіння зброї та пристроїв, видані громадянам,якщо на це є об’єктивні підстави: медичні протипоказання, відомості про порушення власниками публічного порядку, зловживання алкоголем, наркозалежність, вчинення домашнього насильства.

Також підставами можуть стати постанови державних виконавців про тимчасове обмеження боржника в праві користування зброєю чи пристроями, наявність судимості та інші фактори, визначені законом.

Упродовж 2020-2021 років на Черкащині відділ контролю за обігом зброї анулював 1699 дозволів на право носіння та зберігання мисливської вогнепальної зброї та спецзасобів.

Серед анульованих дозволів, 130 одиниці мисливської гладкоствольної зброї, власники якої, у більшості, порушували публічний порядок або учиняли домашнє насильство, 25 – мисливської нарізної та 6 – газових пістолетів і револьверів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *