Ліцеїсти представили на міжнародній зустрічі проект про невідомі сторінки історії Сміли

9998З 3 по 8 жовтня 2016 року у міжнародному центрі для зустрічей молоді, заснованого фундацією Кшжижова «Для європейського порозуміння», відбулася зустріч учасників проекту “Once upon today …in Europe.” – «Колись сьогодні … у Європі». Школярі з Естонії, Молдови, Німеччини, Румунії, Польщі та України зустрілися, щоб презентувати свої мікро-проекти та обговорити історичні події та їхній вплив на країни, дізнатись про погляди на одну й ту ж подію представників різних поколінь та країн.

Команду ліцею представляли учні: Владислава Осадча, Валерія Нюкіна, Артем Труш, Артем Журавський з ІV – М курсу та Олександра Черненко з ІІІ-М курсу разом зі своїм керівником проекту, учителем англійської мови Тетяною Ярмиш.

Ліцеїсти презентували свій проект «Закуті в мармур», метою якого було дізнатися більше про історичне минуле рідного краю, послухати історії, про які не написано книжок і немає матеріалів у музеї, спробувати розкрити таємниці поховань на польському кладовищі, що знаходиться у Смілі, долучитись до руху місцевих активістів, зберегти рештки цього місця для нащадків.

До презентації своєї пошукової роботи підійшли креативно, показавши драматизацію та відео.Програма кожного дня була насиченою і складалась з воркшопів, рухливих ігор, метою яких було познайомитись та згуртуватись, адже працювати доводилось у інтернаціональних командах.

Останній день був присвячений створенню європейського музею історії.

4 групи представили чотири проекти – напрочуд різні та цікаві. Після їх презентацій відбулося голосування в номінаціях: креативний, інноваційний, художній, реалістичний.

Пішохідна екскурсія по Вроцлаву відбувалася під дощем, але це не зіпсувало враження від краси та самобутності старовинного європейського міста. Повноту вражень додав обід у ресторані національної кухні, де подавали три види пирогів, соусів до них та салати.

Заключний етап проекту – вручення сертифікатів “Youthpass”.

Ліцеїсти отримали гарний досвід та путівки до європейської студентської програми «Erasmus», що надає можливість продовжити навчання в університетах Європи та вивчати мову цих країн.

Прес-центр Смілянського природничо-математичного ліцею

Джерело: офіційний сайт Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *