Кінець вересня прогнозують прохолодним та без істотних опадів

bez-nazvanyyaЗа даними метеостанції Сміла в другій декаді вересня погода продовжувала дивувати нас температурними рекордами. Так, 12 вересня встановлено новий рекорд середньодобової температури повітря +20,9 проти 19,2° у 1963 р. та максимальної температури повітря +29,6°, що на 0,9° вище попереднього рекорду, що був встановлений у 1987 р. А вже з 15 вересня на Смілянщині встановився осінній режим погоди, що на 4 доби пізніше кліматичних строків.

Середня декадна температура повітря, в порівнянні з попередньою декадою знизилась на 4°, і становила +15,3°, що на 1° вище кліматичної норми. Максимальна температура повітря на початку декади підвищувалась до +30°, а в останній день не перевищувала +13°. Мінімальна температура повітря у найхолоднішу ніч знижувалась до +4°. Середня декадна відносна вологість повітря другу декаду поспіль була низькою і становила 61 % – на 12 % нижче від кліматичної норми. Зниження відносної вологості повітря в денні години до 30% і нижче та суховійні явища спостерігалось впродовж 1 дня. Опадів немає другу декаду поспіль.

Агрометеорологічні умови декади були сприятливими для дозрівання і збирання пізніх сільськогосподарських культур. Суха та тепла погода обумовлювала більш високу якість врожаю, добре впливала на накопичення цукрів у цукровому буряку, проте темпи приросту цукрового буряка значно знизились. Приріст буряка за 1 добу становив 1-2 г проти 5 г минулої декади. Умови для сівби озимих культур, оптимальні строки яких в районі настають у 2-й декаді вересня, появи дружніх сходів та подальшого розвитку озимого ріпаку, залишаються вкрай несприятливими. На кінець декади запаси продуктивної вологи в орному шарі грунту незадовільні (10 мм). За візуальним визначенням, верхній 0-10 см шар грунту, починаючи з середини декади сухий.

За прогнозом синоптиків, до кінця 3-ї декади вересня переважатиме прохолодна без істотних опадів погода. Температура повітря вночі 2-8º, вдень 10-16º. У нічні та ранкові години в понижених формах рельєфу в окремі дні існує ймовірність виникнення заморозків інтенсивністю 0-3º. Місцями невеликі дощі можливі лише 22-23 та 26-27 вересня.

Тобто умови для формування вологозапасів грунту під сівбу озимини та на засіяних площах збережуться несприятливі.

Радіаційний фон у м.Сміла становить 14 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *