Лісівники Смілянщини нагадують про початок пожежонебезпечного періоду

765b5d33655de022fc40a21e1335f4a9Лісівники Смілянщини нагадують про початок пожежонебезпечного періоду у лісах. Він розпочинається після танення снігув лісах України, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж, він і називається пожежонебезпечним. І триває цей період до жовтня включно.

Лісові пожежі були і є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувалися десятиріччями. Вогонь зводить на нівець працю цілих поколінь лісівників. При цьому пошкоджуються не тільки дерева, кущі, трав’яниста рослинність, а гинуть також дикі тварини, птахи, комахи; вогонь знищує службові споруди у лісах, може перекинутись на житлові будинки, що знаходяться поряд з лісом. На лісових пожежах можуть загинути й люди…

На жаль, сумна загальнодержавна статистика показує, що незважаючи на роз’яснювальну роботу серед населення, на початку пожежонебезпечного періоду, у лісах виникає найбільша кількість лісових пожеж (до 70% всіх випадків), як за кількістю, так і за пройденою вогнем площею.

Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах України під час відпочинку у лісі та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустирях, вздовж доріг. Сильні весняні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням під час тривалої посухи також значно збільшує кількість пожеж. Бавитись з вогнем у лісі це насамперед шкодити самому собі, адже за це передбачена не тільки адміністративна, а у певних випадках й кримінальна відповідальність.

Лісівники нагадують, під час пожежежонебезпечного періоду, відповідно до Правил пожежної безпеки в лісах України, забороняється:

  • розводити багаття;
  • випалювати траву на землях лісового фонду, а також на суміжних з лісом ділянках, у т.ч. проводити сільськогосподарські пали;
  • палити (курити), кидати непогашені сірники.

Пожежу легше попередити, ніж загасити! Наш спільний громадянський обов’язок – шанобливо ставитися до природи, перебуваючи в лісі дотримуватися Правил пожежної безпеки. Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.