Лісівники Черкащини заготовили 36 тонн лісового насіння

zholud-zholudi-dub-890x395Лісівники Черкащини готуються до наступної лісокультурної кампанії – збирають урожай лісового насіння.
Наразі лісові господарства області заготовили 35,97 тонн жолудя та горіха чорного, чим практично виконали заплановані завдання, інформують у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
У лісгоспах вже зібрано 18,42 тонн жолудя, з них 7310 кг жолудя дуба звичайного та 11112 кг жолудя дуба червоного. Порівняно з попереднім роком майже вдвічі збільшилась кількість заготовленого насіння горіха чорного, який добре зростає в наших кліматичних умовах та має цінну деревину – 17550 кг. Решта – це насіння інших супутніх деревних порід, таких як липа, клен, акація.
– Цьогоріч несприятливі погодні умови негативно вплинули на насіння дуба, лише 15-20% від потенційно можливого урожаю жолудя були придатні для зберігання та подальшого посіву, – зазначає головний спеціаліст управління лісового та мисливського господарства Анатолій Левицький. – Проте лісівникам Черкащини вдалося заготовити більшу кількість насіння горіха чорного, щоб замінити даною породою недостатню кількість жолудя дуба звичайного.
Протягом зими насіння зберігатиметься у відповідних умовах, а навесні буде висіяне в лісових розсадниках та використане при створенні лісових культур.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *