Лісівники Черкащини попереджають про пожежнонебезпечний період у лісах

30020347_1614790528615172_27226891_nУ зв’язку з підвищенням температури повітря, встановленням сухої, вітряної погоди у лісах Черкащини розпочався пожежонебезпечний період – найскладніший та найвідповідальніший сезон для лісівників.

Згідно наказу Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства №22 від 02.04.2018 р. «Про готовність лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду 2018 року» лісівниками Черкащини здійснюється комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних протипожежних заходів.

Про це інформують у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

З 5 квітня в обласному управлінні, всіх лісгоспах та лісництвах, лісових пожежних станціях встановлено чергування відповідальних осіб протягом світлового дня, а також патрулювання лісової охорони в обходах.

Для захисту лісів від пожеж в лісгоспах функціонують 26 лісових пожежних станцій, 32 пожежні автомобілі, 1 пожежний трактор (на базі Т-150), 11 пожежних модулів (на базі автомобілів УАЗ та пристосованої техніки), 317 ранцевих вогнегасників. У лісництвах сформовані пункти накопичення пожежного інвентарю на випадок гасіння лісових пожеж. Облаштовуються нові та проводиться догляд за існуючими мінералізованими смугами. Встановлюється та поновлюється наглядна агітація на протипожежну тематику  (білборди, панно та ін.). Функціонують 15 телевізійних систем спостереження.

Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю. Найбільше лісівників турбує, що такі стихійні весняні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може переміститися з полів, пасовищ, очеретів, господарських угідь до лісових насаджень. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися у справжнє стихійне лихо.

Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.

Нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства спалювати суху рослинність заборонено. Згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності. За самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 340 грн.), на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1190 грн.).

Лісівники закликають жителів Черкащини відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників, спільно дбати про стан нашого довкілля та свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах.

Варто пам’ятати, що при спалюванні рослинності гине безліч дрібних ссавців, комах та молюсків, які не здатні врятуватися через свою малорухливість, а повторне заселення випаленої території відбувається дуже повільно й триває не один рік, залежно від її площі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.