Красиву квіткову оазу в центрі Сміли можна буде побачити вже до Дня міста

Понад двадцять років сміляни купують квіти біля торговельного центру «Моноліт». Свого часу тут планували обладнати постійний квітковий ринок. Були певні проблеми, але нинішня міська влада вирішила до Дня міста впорядкувати це місце торгівлі, зробити його красивим і комфортним – тут встановлять сучасні однотипні розбірні намети, покладуть плитку.

Яким чином упорядкувати квітковий ринок у стислі терміни і зробити це якісно, радилися учасники виїзної наради. Безпосередньо на місце торгівлі квітами виїхали перший заступник міського голови Андрій Шовкун, представники проектного бюро, управління архітектури, інших служб та організацій, які будуть задіяні у реконструкції. Разом з продавцями квітів обговорено варіанти накриття, нюанси виготовлення проектної документації, оформлення відведення землі під тимчасові споруди, фінансові питання, адже упорядковуватимуть територію за рахунок зацікавленої сторони, тобто підприємців.
Андрій Шовкун, перший заступник міського голови:
– Багато років торгівля квітами була в місті не впорядкована. Квіткарі хотіли встановити тут постійні споруди для торгівлі, а газова служба не давала дозвіл, бо на цьому місці прокладено газові мережі і встановлення капітальних споруд заборонено. Довгі роки проблема не вирішувалася. Нещодавно до міської влади звернулися підприємці за дозволом на тимчасову торгівлю квітами. Ми зустрілися з усіма службами і напрацювали варіант. Найближчим часом підприємці приступають до виготовлення однотипних розбірних наметів і облаштування прилеглої території. Буде встановлено торговий міні-павільйон із однотипних наметів, прилеглу територію вимощено плиткою. Всі служби зійшлися на тому, що, якщо підприємець отримав дозвіл, то повинен облаштувати прилеглу територію таким чином, щоб було зручно працювати, комфортно для всіх і приємно з точки зору естетичного вигляду. Такі ж плани маємо і щодо квіткового ринку в районі станції імені Тараса Шевченка, але це буде трохи згодом. Думаю, що такий варіант упорядкування території поширимо і для всього міста.
Олександр ПАРАХОНЯ, заступник начальника управління архітектури:
– Плануємо упорядкувати квітковий ринок так, щоб, нарешті, ця територія була відповідно благоустроєна, щоб і підприємці працювали в більш комфортних для них умовах, і споруда мала привабливий вигляд, бо ж це людне місце в центральній частині міста повинно мати сучасний естетичний вигляд. Це наше головне завдання. Проблема виникла тому, що цей «п’ятачок» землі дуже наповнений мережами. І основна – газова, яка належить власнику «Моноліта». Разом знайшли конструктивне рішення, зокрема по конструкції споруд, яке дозволить витримати всі норми щодо газопроводу і отримати вільний доступ до комунікацій. Врахували і те, що підприємці не мають великого фінансового потенціалу і не можуть придбати складні металоємні конструкції. Тому вирішено встановити легкий металевий модульний навіс на анкерному кріпленні (на гвинтах), який буде швидко демонтуватися. Сподіваємося, що протягом найближчих місяця-двох всі проектні роботи будуть виконані. Зі свого боку, підприємці звернуться за погодженням місця розташування своєї тимчасової споруди.
Людмила ДУДНИК, підприємець, продавець квітів:
– Ми тут торгуємо квітами з 1993 року. Із 1997 року зверталися до влади, до всіх міських голів, але реакції не було, ніхто нічого нам не допомагав. Зараз нам запропонували зробити намети чи навіси і покласти плитку. Архітектори будуть збиратися, радитися, робити проект. Ми ж повинні до 1-го вересня зробити всі роботи із благоустрою. Розумієте, ми раді, що нас почули, згодні, що ці роботи зробити треба, але зараз складний в країні час, в нас немає коштів, щоб все це за місяць-два зробити своїми силами. Будемо дуже раді спонсорам і звертаємося до смілян, підприємців з проханням нам допомогти. Будемо тільки раді і казатимемо «Дякую» добрим людям.
Міська влада прагне сьогодні вирішити питання таким чином, щоб квітковий ринок набув сучасного зовнішнього вигляду, працював повністю законно, а реалізатори мали комфортні умови праці і платили податки в місцевий бюджет. Результат спільної роботи –

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.