Контрасти грудня на Смілянщині: від суттєвого потепління до холоду

За даними метеостанції Сміли листопад поточного року за температурним режимом видався дещо холоднішим за норму, з достатньою кількістю опадів. 21 листопада встановився зимовий режим погоди, що на 5 днів раніше середнього багаторічного строку. Середня температура повітря за місяць становила +1,6°, на 1° нижче кліматичної норми. Максимальна температура повітря підвищувалась до +19°. Мінімальна температура повітря знижувалась до -10°. у Загальна кількість опадів за місяць становила 52 мм –121 % місячної норми.

Разом з тим, синоптики дають консультацію на грудень. В цілому грудень на Смілянщині очікується в межах та дещо тепліше звичайного із достатньою кількістю опадів. Середньомісячна температура -2º (норму), кількість опадів -38 мм (норма 49 мм).

При цьому особливістю місяця можуть бути часті чергування хвиль тепла та холоду. Найбільш суттєве похолодання (до -12-14º), очікується всередині місяця, а суттєве потепління (до +8+10º) – в кінці першої декади.

Щодо опадів, то вони випадатимуть у вигляді снігу, мокрого снігу та дощу, неодноразово утворюватиметься сніговий покрив.

Внаслідок чергувань тепла і холоду впродовж місяця можливі тумани, ожеледь, на дорогах ожеледиця, посилені вітри.

Радіаційний фон у Смілі становить 11 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *