Контрастний березень: синоптики про погоду у першій декаді березня та прогноз на найближчі дні

За даними метеостанції Сміла, перша декада березня по погодних умовах видалася контрастною за температурою, вологою та з надмірною кількістю опадів. Перша половина декади була по-зимовому холодною, середньодобові температури повітря (крім 03.03) були на 5-11° нижче норми. З 07.03 відбулося потепління, середньодобові температури повітря набули позитивних значень  і були на 2-4° вище норми. Середня декадна температура повітря була нижчою від норми на 2,5° і становила 4,5° морозу. Максимальна температура повітря підвищувалась до +5°, поверхня снігу прогрівалась до +6°. Впродовж декади спостерігалося 6 днів з відлигою. Мінімальна температура повітря знижувалась до -20°, поверхня снігу охолоджувалась  до -26°. Опадів різної інтенсивності у вигляді снігу, мокрого снігу, льодяного дощу, дощу, мряки упродовж декади випало 39 мм – 390% декадної норми.

Станом на 10.03.: глибина промерзання грунту становила 19 см та спостерігалося відтавання верхнього шару грунту до 1 см; висота снігового покриву становила 18 см. 

8 березня на Смілянщині намітився перехід середньодобової температури повітря через 0°  в бік підвищення та розпочався весняний режим погоди.

Прогноз синоптиків Черкаського обласного центру з гідрометеорології. В улоговині балтійського циклону над Чорним морем утворився невеликий за розмірами циклон, який вже наблизився до території нашого краю. Він несе значні дощі на фоні підвищених температур та посилений вітер. Дощі 14 березня прискорять процеси сніготанення та відтавання ґрунту. Надалі, у четвер-п’ятницю дощі послабляться, тепла погода збережеться. У вихідні у тиловій частині циклону пройде сніг, похолодає.

Радіаційний фон у м. Сміла становить 11 мкР/год, що у межах природного фону.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *