Комітет ВР погодив законопроєкт про гранти на вищу освіту

Парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт, що запроваджує нову систему оплати навчання в закладах вищої освіти за рахунок державних грантів.

Відповідне рішення ухвалене профільним комітетом за результатами розгляду законопроєкту, передає osvita.ua.

Планується, що за результатами розгляду законопроєкту в першому читанні і прийнятті його за основу, профільний комітет доопрацює його до другого читання.

У Міністерстві освіти і науки очікують, що грантова система оплати навчання в закладах вищої освіти запрацює вже з вересня 2024 року.

Сума гранту залежатиме від бала ЗНО/НМТ. Іншу частину студент співфінансуватиме або матиме можливість отримати пільговий кредит чи соціальний грант (для вразливих категорій населення).

Водночас система державного замовлення збережеться для тих спеціальностей, які потрібні для державного сектору економіки: лікарі, вчителі, атомні енергетики тощо. Таким випускникам держава гарантуватиме перше робоче місце.

За оцінками Міністерства освіти і науки розмір гранту для здобуття вищої освіти може складати від 15 до 55 тисяч грн на рік.

Якщо потрібно, вступники зможуть скористатися пільговими кредитами (із мінімальним відсотком) через державні банки. Пільги для вступників вразливих категорій залишаться дійсними.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.