Колегіанти відзначали День рідної мови

IMG_3228Урочисте святкування Міжнародного дня рідної мови відбулося у школі-колегіумі. Протягом тижня проводилися тематичні уроки, виховні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, із мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.
21 лютого у нас активно працювала лекторська група учнів 8-А та 8-Б класів. Восьмикласники підготували цікавий інформаційний усний журнал «Мови нашої слова, наче музика жива». Під час виступу звучали українські пісні, вірші поетів рідного краю.

Колегіанти розповідали також і про гіркі часи спроб знищення та приниження української мови. Тодішня влада різними способами перешкоджала розвитку нашої рідної мови.
Цікавою літературно-розважальною програмою відзначили Міжнародний день рідної мови найменші школярі школи №3-колегіуму. Старанно готувалися  до нього: опановували грамоту, вчилися читати і писати, вивчали скоромовки, приказки, прислів’я,  розгадували загадки і вчилися самі їх складати, вивчали народні ігри в групі продовженого дня.  Знання рідної мови продемонстрували учні 1-А класу своїм батькам, бабусям та дідусям, залучивши і їх до конкурсних завдань. І рідні із задоволенням взяли участь у святі, виконуючи мовні завдання. Закінчилося свято, але любов до рідної мови, до матері, до Батьківщини, ніколи не згасне в серцях маленьких українців.
Черговий раз після незлічених жертв і втрат піднімається з колін народ України, щоб знову оголосити на весь світ:  “Щe не вмерла Україна!” Бо живе наша мова. Отже, живий наш дух, жива наша пісня, наша єдність.

Прес-центр школи№3-колегіуму

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *