Карту першочергових заходів із порятунку річки Тясмин направили до керівників області

Нині створена Дорожня карта з порятунку річки Тясмин, яку розробили громадські активісти за пропозиціями науковців, екологів та експертів. Вже у вересні на розгляд чергової сесії Черкаської облради подадуть Комплексну програму з поліпшення гідрологічного стану малих та середніх річок області зі змінами, де врахують першочергові завдання з відновлення екологічної рівноваги річки Тясмин. Про це кореспонденту УНН-Центр повідомив один із громадських активістів Євгеній Глєбов.

“За результатами робочої зустрічі, що відбулася 28 липня цього року за участю науковців, експертів та представників громадськості, створені та направлені до керівництва області пропозиції щодо здійснення заходів зі спасіння басейну річки Тясмин, які, на переконання громади, мають бути виконані негайно”, − розповів Є.Глєбов.

Відтак Дорожня карта містить 15 невідкладних заходів. Найближчим часом обіцяють створити “гарячу лінію” для оперативного інформування громадян про факти забруднення поверхневих вод та порушень суб’єктами господарської діяльності режиму використання земель у межах прибережної смуги річки Тясмин.

Територіальними підрозділами ГУ Держгеокадастру у Черкаській області виготовлятимуться проекти землеустрою зі встановлення меж прибережної захисної смуги річки Тясмин у відповідності до Постанови КМУ №486 від 08.05.96 р. Фінансування виготовлення таких проектів проведуть за рахунок нерозподілених видатків природоохоронного фонду (станом на 05.08.2016 залишок становить 400 тис. грн) або з інших джерел.

До того ж науковці запропонували привести у відповідність до норм скиди промислових та комунальних підприємств в річку Тясмин: ДП “Кам’янський цукровий завод” ТОВ “Руна”, м.Кам’янка; ДП “Кам’янський спиртогорільчаний комбінат”, м.Кам’янка; РКП “Кам’янський водоканал”; ПАТ “НВП “Смілянський електромеханічний завод”, м.Сміла; ТОВ “Смілаенергопромтранс”; КП “ВодГео”, м.Сміла; ПАТ “17128” м.Сміла; КП “Чигирин”.

Крім того, необхідно підготувати проект рішення сесії Черкаської обласної ради про прийняття у комунальну власність міжгосподарських меліоративних систем в басейні річки Тясмин для подальшої передачі їх на баланс сільських рад та місцевих державних адміністрацій. Про це йшлося у карті першочергових заходів.

Джерело УНН

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *