Гранти на оплату вищої освіти можуть отримати 58 тисяч вступників

За розрахунками Міністерства освіти і науки, державні гранти на оплату здобуття вищої освіти можуть отримати 58 тисяч вступників.

Відповідні дані були презентовані Міністерством освіти і науки під час засідання Спілки ректорів закладів вищої освіти, передає osvita.ua.

Зокрема, у МОН, моделюючи ситуацію на базі витрат держави на вищу освіту в 2023 році, зазначають, що після ухвалення закону про грантову систему фінансування освіти кількість вступників, які матимуть державну підтримку з оплати навчання, збільшиться майже на 30 тисяч осіб.

У 2023 році витрати держави на освіту бакалаврів склали 4 млрд 179 млн грн, що дозволило забезпечити державним замовленням 76 580 вступників.

Водночас, моделюючи ситуацію на 2024 рік, у МОН розраховують, що, за умови аналогічного рівня фінансування вищої освіти, на бюджетну форму навчання зможуть бути зараховані майже 49 тисяч вступників, а отримати державні гранти – понад 58 тисяч вступників.

За розрахунками МОН, розмір гранту на здобуття вищої освіти коливатиметься від 15 до 50 тисяч грн.

У МОН вже повідомили, що державне замовлення буде збережено для спеціальностей, в яких є суспільна потреба – безпека та оборона, державний сектор, медицина, мистецтво, педагогіка.

Також державне замовлення буде збережено для спеціальностей з особливою підтримкою держави.

У Міністерстві освіти і науки очікують, що грантова система оплати навчання в закладах вищої освіти запрацює вже з вересня 2024 року.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.