Енергетики Черкащини нагадують, чому небезпечно палити сухостій поблизу електроліній

Останніми роками з приходом весни спалювання сухої трави, торішнього опалого листя та побутового сміття набуло масштабних розмірів. Однак це не тільки шкідливо, а й небезпечно.

ПАТ «Черкасиобленерго» нагадує про те, що НЕ МОЖНА розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо під повітряними лініями електропередач. Відкритий вогонь на полях, через які проходять високовольтні лінії, здатен спричинити замикання, що може призвести до руйнівних наслідків. 

Висока температура спалює кисень і розріджує повітря, тому зникає ізоляційний повітряний прошарок між проводом і землею. Це може призвести до аварійного вимкнення лінії. 

ПАТ «Черкасиобленерго» нагадує – аби запобігти пожежам, в охоронних зонах ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
– розпалювати вогнища, палити, кидати непогашенні сірники або недопалки;
– розміщати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо);
– складувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;
– розміщати звалища різних горючих і хімічнонебезпечних відходів.

Також правилами пожежної безпеки забороняється зберігання висушеної трави не тільки на території електричної підстанції та енергетичного підприємства, а і навколо них на відстані ближче 100 м.

Нагадуємо, уздовж повітряних ліній електропередачі відводиться охоронна зона (у повітрі і на землі), ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проекції крайніх проводів.

По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона вважається – на відстані 3 м від огорожі або споруди.

Щоб захистити електромережі від пожеж, ПАТ «Черкасиобленерго» регулярно проводить позапланові інструктажі персоналу, який обслуговує електроустановки, технологічне та інженерне обладнання тощо. 

Пам’ятайте: розпалювати вогнища в охоронних зонах ліній електропередач заборонено законом!

Відповідно до статті 771 Кодексу про адміністративне правопорушення України самовільне випалювання рослинності або її залишків забороняється і є адміністративним порушенням, яке тягне за собою накладення штрафу.

У разі виявлення загоряння в охоронних зонах ліній електропередачі або на іншому об’єкті енергетики негайно повідомте за телефоном “101” пожежно-рятувальний підрозділ або зверніться за багатоканальними номерами кол-центру ПАТ «Черкасиобленерго» (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.