ДВА ЮВІЛЕЇ ПОРУЧ

34“Цьогоріч «діти війни», хто народився 1945-го, святкуватимуть своє 70-річчя. А для нас, випускників Смілянського ПТУ №4 1964 року, напередодні 70-річного («коронного») ювілею стався «золотий», 50-річний ювілей випуску”, – написали до редакції наші читачі Анатолій Федорович і Галина Сергіївна ГОПАЛО, надіславши свої спогади про ті далекі роки.
50-60-і роки минулого століття народне господарство потребувало багато різних спеціалістів робітничих професій. Кузнею цих кадрів була професійно-технічна освіта. Після закінчення школи, перш ніж іти працювати або вступати у вищі навчальні заклади, більша частина молоді отримувала ази майбутніх професій у ­профтехосвіті. А особливо це було корисно для юнаків, тому що після закінчення училища майже кожен був призовного віку, тож ішов на службу до Збройних сил і вже мав певні навички життя, першу технічну професію і першу військову підготовку. На той час це було актуально, кожен міг себе випробувати, порівняти і більше зорієнтуватися для подальшого майбутнього.
Саме училище №4, приміщення якого, кажуть, збереглося і досі, було розташоване в мальовничій і промисловій частині залізничного вузла станції імені Тараса Шевченка. Це був час, коли Шевченківський відділок Одеської залізниці, всі його підрозділи і підприємства проводили реконструкцію. Здійснювався перехід від паровозної тяги на тепловозну та електричну. Особливо наочно модернізація торкнулася СЕМРЗ (колишнього паровозоремонтного заводу). На той час із темних, замаслених цехів завод перетворився у сучасне містечко з усією інфраструктурою. Виробничу практику більшість учнів училища проходила на цьому підприємстві. 1962-й був основним часом перетворень. Вперше на станцію імені Тараса Шевченка зайшов потяг сполученням Донбас-Карпати на електротязі. В той день було велике свято, на привокзальній площі перерізали стрічку. Кращих учнів було запрошено на це дійство. Отож 2012 рік також був роком золотого ювілею для шевченківських енергетиків, адже в колективі також працювало і працює багато випускників ПТУ №4.
Детальніше читайте в газеті “Сміла” №8 від 25 лютого

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.