Доступна іпотека для українських захисників, медиків і педагогів стартує у жовтні

квартира будинокПрограма доступної іпотеки під 3% річних з жовтня 2022 року запрацює для військовослужбовців, правоохоронців, медиків, педагогів та науковців. На наступному етапі – з початку 2023 року – вона стане масовою і отримати дешевий іпотечний кредит (під 7% річних) матимуть змогу усі українці, які потребують поліпшення житлових умов та відповідають вимогам програми.

Про це під час Національного телемарафону повідомила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Вже з жовтня запускаємо перший етап програми «Доступна іпотека», ініційованої Президентом Володимиром Зеленським ще до війни. Сьогодні ця ініціатива – більш ніж актуальна. Розраховуємо, що до кінця року військовослужбовці, правоохоронці, медики, педагоги та науковці отримають близько 2 тисячі квартир на умовах доступної іпотеки», – наголосила Юлія Свириденко.

Хто зможе отримати «Доступну іпотеку»?

З жовтня 2022 року скористатися програмою зможуть військовослужбовці, правоохоронці, медики, вчителі та науковці.
На другому етапі – всі інші українці віком від 18 до 70 років (вікові межі обумовлені тим, що людина має підходити за банківськими критеріями щодо можливості погашення кредиту), якщо відповідають певним умовам.
Умови програми “Доступна іпотека”.

Базова умова для доступної іпотеки: 52,5 квадратних метри на одну людину + 21 “квадрат” на кожного члена сім’ї. Тобто сім’я з трьох людей може розраховувати на отримання іпотеки для купівлі квартири до 94,5 квадратних метрів.

Відсоткові ставки:
3% (для військовослужбовців, правоохоронців, медиків, педагогічних працівників освіти та науковців)
7% (для інших).

Строк кредитування – до 20 років.

Початковий внесок – 20% вартості житла.

Учасники програми не мають брати участь в інших подібних державних програмах. Процентна ставка залишається фіксованою протягом усього строку кредиту.

Алгоритм участі у іпотечній програмі максимально спрощено. Пройти через усі процедури можна через Дію. Банки самостійно ухвалюють рішення на основі отриманих з реєстрів даних.

Як розповідають автори програми, треба орієнтуватись на середню вартість житла в регіонах, коли будуть оброблятися заявки на іпотеку.

Якщо ви хочете купити щось дорожче чи більше за площею, доведеться доплатити за це самостійно.

Автори програми запевняють: «Доступна іпотека» точно не буде допомагати людям, які хочуть купити пентхаус в центрі міста. Програма не розповсюджується на еліт-житло.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.